Już jest pierwszy rekord mistrzostw Europy!

Do tej pory akredytowało się na Euro 1243 dziennikarzy, co jest absolutnym rekordem w rozgrywanych od 1994 roku ME.

kibice
 /  fot. z  /  źródło: Pressfocus

Jest już praktycznie przesądzone, że rozpoczynające się jutro w czterech polskich miastach mistrzostwach Europy będą nie tylko wspaniałym sportowym świętem promującym Polskę w świecie, ale i rekordowe pod każdym względem.

Do tej pory akredytowało się na Euro 1243 dziennikarzy, co jest absolutnym rekordem w rozgrywanych od 1994 roku mistrzostwach Europy! W samym tylko Krakowie akredytowało się 500 dziennikarzy, jednak organizatorzy spodziewają się, że w kolejnej fazie i w trakcie finałów liczba żurnalistów dobije do cyfry 800!

Z „polskiej” grupy najliczniejszą nację stanowią naturalnie Francuzi, media znad Sekwany reprezentować będzie co najmniej setka dziennikarzy. Macedończyków na razie przybyło"nad Wisłę" ponad 30, Serbów ponad 40. W Gdańsku najliczniejsi są Duńczycy (90), we Wrocławiu Niemcy (ponad 100), natomiast w Katowicach dominują dziennikarze z Chorwacji (50), najmniej liczni zaś Białorusini.

Znakomicie sprzedały się bilety na fazę grupową ME. Nie ma ma już wejściówek do hal w Gdańsku, Wrocławiu i naturalnie w Krakowie, gdzie pierwsza transza biletów na mecze Polaków rozeszła się w dwie minuty,a kolejna w dziesięć. Spieszyć się trzeba bardzo w Katowicach, gdzie jak podali organizatorzy - sprzedano już dokładnie 92 procent z całej puli biletów.

Tym, którym nie uda się dostać do hal, będą mogli obejrzeć mecze w świetnie zorganizowanych „fan zonach”. Gospodarze mistrzowskiego turnieju spodziewają się ponad 300 tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Polskę w trakcie mistrzostw Europy.

 

 

 

 

Z tej samej kategorii