Martin Galia na dłużej w NMC Górniku Zabrze

  Martin Galia przedłużył umowę z NMC Górnikiem Zabrze. Nowa umowa będzie obowiązywać do czerwca 2020 roku.

  Gornik Zabrze - MKS Zaglebie Lubin
   fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  Galia rozgrywa w Zabrzu swój drugi sezon i trzeba przyznać, że bardzo szybko stał się podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. 38-letni bramkarz wielokrotnie wspominał, że bardzo podoba mu się w Zabrzu, a nowa umowa udowadnia, że w klubie doceniają zaangażowanie zawodnika. 

   

  „Galicz” ma doświadczenie nie tylko ze względu na swój wiek. Rozegrał bowiem wiele meczów międzynarodowych w barwach reprezentacji Czach. Kolejna impreza, jaka go czego to Mistrzostwa Europy rozgrywane w Chorwacji. 

   

  Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze otwarcie przyznaje, że Galia wniósł do zabrzańskiego klubu ogromny profesjonalizm. Nie ukrywa także, że cieszy się, że dobrze zaaklimatyzował się w zespole i chce uczestniczyć wraz z kolegami z drużyny w walce o najwyższe sportowe cele. 

   

  Martin Galia to nie jedyny zawodnik, któremu zaproponowano nowy kontrakt. Wcześniej umowy do 2020 roku przedłużyli Bartłomiej Tomczak i Alex Tatarincew. Włodarze Górnika chcą zatrzymać w zespole najlepszych zawodników. Jednocześnie myślą o ewentualnych wzmocnieniach. Przykładem tego może być Ignacy Bąk, który niedawno dołączył do zespołu. 

  Z tej samej kategorii