Zaporoże najlepsze w Zabrzu

Ukraiński ZTR Zaporoże wygrał z NMC Górnikiem 30:27 i Banikiem Karvina 30:21, przesądzając swoje zwycięstwo w międzynarodowym turnieju w hali przy Wolności.

Pilka reczna. Sparing. NMC Gornik Zabrze.- ZTR Zaporoze. 11.08.2017

W sobotę o 11.00 zabrzanie zagrają z Banikiem o 2. miejsce, a w niedzielę (także o 11.00) – już poza turniejem – gospodarze jeszcze raz zmierzą się z ZTR-em. Kilka godzin później - w przerwie meczu piłkarzy Górnika z Arką - piłkarze ręczni zaprezentują się kibicom na stadionie.
    W spotkaniu z ZTR-em zabrzanie- zwłaszcza w pierwszej połowie - zagrali bardzo nieskutecznie, mylili się praktycznie wszyscy zawodnicy, nie wykorzystując aż 12 okazji do zdobycia bramek. Przełom nastąpił dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy odezwały się nowe nabytki zespołu, z Lukasem Francikiem na czele. Dwa karne wykorzystał też Marek Daćko, a rzut ponad obrońcami wykorzystał Alex Tatarincew, ustalając wynik pierwszej połowy na 11:15. W drugiej połowie zabrzanie wciąż nie potrafili się przebić przez szczelną obronę drużyny doskonale znanego w Zabrzu Witalija Nata (był kapitanem śląskiej siódemki), a gdy wreszcie dochodzili do sytuacji rzutowej, świetnie prezentował się drugi bramkarz Zaporoża, Borys Kriuczkow. „Trójkolorowi” nie imponowali skutecznością, ale pokazali nowe rozwiązania taktyczne. Świetnie pokazał się Łukasz Gogola, który dwoma podaniami rozegrał kontrę od własnego koła i jeszcze zdołał ją wykończyć (16:20). Górnicy wycofywali bramkarza, w obronie grali także systemem 4-2, a w ataku regularnie na parkiecie pojawiali się dwaj kołowi - to jednak nie wystarczyło.

NMC Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 27:30 (11:15)

NMC Górnik: Kornecki, Witkowski – Gluch 2, Daćko 9, Fąfara 1, Tomczak 1, Gromyko 1, Buszkow 2, Tatarincew 4, Łukawski, Tokaj 1, Francik 3, Gogola 3. Trener: Rastislav TRTIK.

Banik Karvina – ZTR Zaporoże 21:30 (10:20)