Marek Daćko z rekordem Superligi

NMC Gornik Zabrze - KPR RC Legionowo

Mecz z KPR RC Legionowo był popisem Marka Daćki. Szczypiornista Górnika Zabrze rzucił aż 14 bramek, co jest rekordem w trwającym sezonie Superligi.

Daćko już po pierwszej połowie miał na koncie sześć goli, a w drugiej połowie dołożył osiem. Głównie dzięki niemu Górnik wygrał wczoraj z legionowianami 31:27. Obrotowy pobił wyczyn Arkadiusza Moryty, który w meczu 19. kolejki z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski trzynastokrotnie pokonał bramkarza rywali.

Po spotkaniu z Legionowem 25-latek był jednak wobec siebie bardzo krytyczny. - Mam sporo zastrzeżeń odnośnie swojego występu w tym meczu. Oczywiście, czternaście bramek może budzić respekt, ale też dużo sytuacji przestrzeliłem. I nie jestem do końca z tego meczu zadowolony. Te bramki też niewiele by znaczyły, gdybyśmy tego spotkania nie wygrali… - ocenił jeden z najlepszych snajperów w lidze. W tym sezonie dla Górnika Daćko zdobył 118 goli.