Jan Czuwara dołączył do NMC Górnika

  Dziś szeregi zabrzańskiego zespołu wzmocnił lewoskrzydłowy Zagłębia Lubin, Jan Czuwara. 22-latek podpisał kontrakt do czerwca 2021 roku.

  MKS Zaglebie Lubin - Stal Mielec
   fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

  NMC Górnik pozyskał dziś Jana Czuwarę - 22-letniego szczypiornistę Zagłębia Lubin, który grał w tym klubie od 2014 roku. W poprzednim sezonie zagrał w 31 meczach i rzucił 114 goli, dzięki czemu został odkryciem sezonu w PGNiG Superlidze. W obecnych rozgrywkach zaliczył 20 spotkań i zdobył 85 bramek. 8 czerwca zeszłego roku debiutował w reprezentacji Polski w meczu ze Szwecją.

   

  - Jan Czuwara to młody, perspektywiczny zawodnik, który już wyróżnia się w polskiej lidze, został uhonorowany Gladiatorem jako odkrycie sezonu. Jest szybki i skuteczny, kreuje akcje więc świetnie wpisuje się w koncepcję naszego zespołu. Podobnego zdania jest zresztą trener Trtik, który od pewnego czasu obserwował zawodnika - mówi prezes NMC Górnika, Bogdan Kmiecik. - Czuwara w pełni wpisuje się w długoterminową koncepcję budowy zespołu i opierania go na młodych, utalentowanych zawodnikach - dodał Kmiecik.

  Z tej samej kategorii