Górnik w końcu otrzymał licencję na nowy sezon!

  NMC Górnik Zabrze otrzymał w końcu licencję na grę w PGNiG Superlidze w sezonie 2017/18. Komisarz Ligi Piotr Łebek pozytywnie rozpatrzył także wnioski Sandry Spa Pogoni Szczecin i beniaminka, Spójni Gdynia.

  NMC Gornik Zabrze - Sandra Spa Pogon Szczecin
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Pod koniec czerwca licencje w pierwszym rozdaniu otrzymały Piotrkowianin, Meble Wójcik Elbląg, MKS Kalisz, Orlen Wisła Płock, Chrobry Głogów, Wybrzeże Gdańsk, Stal Mielec, Zagłębie Lubin i Azoty Puławy. W gronie klubów, które wciąż nie uzyskały glejtu są Gwardia Opole i MMTS Kwidzyn, KPR RC Legionowo oraz obrońca tytułu Vive Tauron Kielce, który uzyskał zgodę Komisarza na późniejsze przedłożenie dokumentów licencyjnych (do 28 lipca, decyzja do 4 sierpnia).
  Tymczasem jak już informowaliśmy NMC Górnik nie otrzymał w tym roku 500 tys. zł dotacji z budżetu Zabrza.

   

  Na niedawnej sesji Rady Miasta wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski poinformował, że w tej chwili nie ma prawnej możliwości przekazania tych pieniędzy nowej spółce akcyjnej – wcześniej miasto dokładało się do budżetu klubu jako współudziałowiec spółki z o.o.

   

  „Powstanie spółek akcyjnych zarządzających klubami było jednym z warunków uczestnictwa w lidze zawodowej i każdy z dotychczas grających w lidze czternastu klubów funkcjonuje jako taka forma prawna. Liczymy, że skoro pozostałe drużyny, będąc spółkami akcyjnymi, otrzymały wsparcie finansowe od swoich miast, to i w naszym przypadku odnajdziemy sposób, by dalej współpracować i miasto mogło nas wesprzeć” - stwierdził prezes zabrzan Bogdan Kmiecik na klubowej stronie internetowej.

  Z tej samej kategorii