Górnik Zabrze wygrał Szczypiorno Cup!

NMC Gornik Zabrze - Sandra Spa Pogon Szczecin

NMC Górnik zwyciężył w rozgrywanym w Kaliszu corocznym towarzyskim turnieju Szczypiorno Cup. W finale zabrzanie pokonali francuski Dunkerque HB 26:25.

Podopieczni Rastislava Trtika w drodze do finału rozprawili się najpierw z Azotami Puławy (25:24), a w sobotnim półfinale pokonali ukraiński ZTR Zaporoże (28:25). W ostatnim meczu turnieju, z szóstą drużyną ligi francuskiej pokazali niesamowitą determinację i walkę do końca. Do szatni zabrzanie schodzili z czterobramkową stratą (12:16), ale druga połowa należała już do nich. Choć jeszcze pięć minut przed końcem przegrywali dwoma golami (23:25), udało im się rzucić trzy bramki z rzędu - tą ostatnią Bartłomiej Tomczak, który ustalił wynik na 26:25. Francuzi mieli jeszcze szansę doprowadzić do serii rzutów karnych, ale pogubili się, mając przewagę liczebną.

- Jest doskonała atmosfera. Nowy trener ma fajne treningi, jest pozytywną osobą. Scalił nas. Ciągle się siebie uczymy, ale idzie to w super kierunku. Wygrać najpierw z Azotami, a dwa dni później z Dunkierką to nie jest łatwa sprawa. Tym bardziej, że graliśmy w 16-17 osób. Każdego dnia grał inny bramkarz i bronił fantastycznie. Tylko się cieszyć. Oby tak dalej - powiedział po meczu Bartłomiej Tomczak, cytowany przez "Sportowe Fakty".

NMC Górnik Zabrze - Dunkerque HB 26:25 (12:16)

Górnik: Witkowski, Galia - Sluijters 7, Daćko 6, Tomczak 3, Francik 2, Gromyko 2, Tokaj 2, Tatarincew 3, Buszkow 1, Matuszak, Fąfara, Tokaj, Adamuszek.