NMC Górnik w Gdańsku zdominował rywala i wygrał

NMC Gornik Zabrze - Gwardia Opole

Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej NMC Górnika Zabrze pokonał na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk.

Cenne dwa punkty dla piłkarzy ręcznych. Zawodnicy NMC Górnika Zabrze udali się do Gdańska na mecz z Wybrzeżem w roli faworytów. Nie zawiedli. Pokonali rywali różnicą ośmiu punktów. Jesienią też lepsi byli zabrzanie, ale tylko dwoma.

Dla obu zespołów walczących o trzecią lokatę w swoich grupach było to arcyważne spotkanie. W gdańskiej hali AWFiS zapowiadał się wyrównany pojedynek, jednak parkiet zdominowali gracze z Zabrza.

Mecz rozpoczął się zupełnie nie po myśli zawodników Wybrzeża, którzy kompletnie nie radzili sobie w okolicach pola karnego Górnika. Gdańszczanie raz po raz obijali się o dobrze ustawioną defensywę zabrzan i, nie licząc rzutu karnego wykorzystanego przez Wojciecha Prymlewicza w 2. minucie, dopiero po niespełna 10 minutach gry zdołali oddać celny rzut na bramkę rywali.

Zespół z Zabrza grał spokojnie oraz konsekwentnie i nie pozwalał gospodarzom spotkania odebrać sobie inicjatywy. Do szatni szczypiorniści Górnika schodzili z wysokim prowadzeniem (12:19).

Po zmianie stron sygnał do pościgu dał gdańszczanom Mateusz Wróbel, dwukrotnie umieszczając piłkę w bramce. Po drugiej stronie boiska błyszczał jednak Andrzej Kryński, którego samodzielna kontra w 38. minucie dała zabrzanom dwudziestego trzeciego gola.

W grze miejscowych sporo było błędów, podopiecznym Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego wyraźnie brakowało skuteczności rzutowej. Na nieco ponad 10 minut przed końcem meczu po celnym rzucie Marka Daćki, zabrzanie mieli już 11 bramek przewagi i losy spotkania były praktycznie przesądzone.

Jakby tego było mało, kontuzji nabawił się Paweł Niewrzawa. Na 38 sekund przed końcem spotkania zdobywca pięciu bramek doznał urazu kolana i musiał opuścić boisko z pomocą kolegów. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika 33:25.

WYBRZEŻE GDAŃSK - NMC GÓRNIK ZABRZE 25:33 (12:19)

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Suchowicz, Oliveira 5, Podobas, Skwierawski 2, Kornecki 1, Sulej 1, Niewrzawa 5, Rogulski 2, Prymlewicz 3, Kondratiuk 2, Wróbel 2, Abram 2