NMC Górnik z kolejnym zwycięstwem. Elbląg zdobyty

Szczypiorniści Górnika Zabrze nie zwalniają tempa. Podopieczni Rastislava Trtika bez większych kłopotów pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 28:17.

NMC Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin

W Elblągu litości dla zdziesiątkowanych „meblarzy” nie miał Górnik, a wreszcie w swoim nowym zespole zabłysnął Ignacy Bąk, który od trenera Rastislava Trtika - jak kilku innych rezerwowych - dostał szansę gry od początku. Leworęczny rozgrywający zdobył aż 9 bramek (4 z rzutów karnych). Przed przerwą dzielnie sekundował mu Jurij Gromyko, po przerwie Marek Daćko, a szczelna obrona zabrzan w ciągu 30 minut dała się zaskoczyć tylko 7 razy. W drugiej połowie zabrzanie wciąż dominowali, wygrali po raz 12. w sezonie i pewnie zmierzają po miano wicemistrza grupy granatowej, za plecami Vive.

Meble Wójcik Elbląg – NMC Górnik Zabrze 17:28 (7:12)

Meble Wójcik: Ram, Kiepulski – Kupiec 3, Moryń 3, Nowakowski 3, Adamczak 2, Netz 2, Szopa 2, Grzegorek 1, Koper 1, Janiszewski, Miedziński. Trener: Jacek Będzikowski.
    Kary: 14 minut (Adamczak, Netz, Szopa, Grzegorek 2, Koper, Miedziński).

NMC Górnik: Galia, Kornecki – Bąk 9, Gromyko 7, Daćko 3, Gluch 2, Gogola 2, Matuszak 2, Sluijters 1, Tokaj 1, Tomczak 1, Adamuszek, Francik, Fąfaa, Gliński, Tatarincew. Trener: Rastislav Trtik.
    Kary: 4 minuty (Bąk, Tatarincew).