NMC Górnik wraca do rywalizacji

  W Opolu Gwardia podejmie zabrzan, którzy mieli długą przerwę w rozgrywkach.

  PGE VIVE Kielce - NMC Gornik Zabrze
   źródło: Pressfocus

  Zabrzanie jako ostatni przystąpią w tym roku do rozgrywek ligowych. Przerwa trwała ponad miesiąc, a wiązała się z faktem, że kilku zawodników zostało powołanych do różnych reprezentacji. Obrotowy Marek Daćko uczestniczył w zgrupowaniu reprezentacji Polski i brał udział w turnieju prekwalfikacyjnym do mistrzostw świata w Portugalii. Rozgrywający Iso Sluiters powołany był do reprezentacji Holandii, a czeski bramkarz Martin Galia uczestniczył w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy w Chorwacji, gdzie Czesi zajęli bardzo dobre szóste miejsce, najlepsze w historii. Powołania do reprezentacji mieli też Ignacy Bąk, a do młodzieżówki Patryk Głuch, ale wyeliminowały ich kontuzje. - Nie dysponujemy tak szeroką kadrą jak Vive Kielce, Orlen Wisła Płock czy Azoty Puławy, więc w sytuacji, że nie mielibyśmy jednego z najskuteczniejszych zawodników w lidze Daćki i podstawowego bramkarza, a w dodatku Aleksandar Buszkow leczył złamany bark, to ta przerwa wyszła nam na dobre - przyznał rzecznik prasowy Górnika Paweł Franzke.
  Niedzielne, pierwsze w tym roku ligowe, spotkanie Górnika z Gwardią Opole rozpocznie się o godzinie 13.00 (mecz transmitować będzie Canal+), dlatego czeski trener Rastislav Trtik zarządził wczoraj, a także dziś i w sobotę treningi w samo południe, by organizmy zabrzan przystosowały się do nietypowej pory meczu.
  Czy zajmujący aktualnie drugie miejsce w grupie granatowej Górnik będzie faworytem w starciu z piątą w grupie pomarańczowej Gwardią? - Mecze z Gwardią zawsze wywołują u nas dreszcz emocji - nie kryje Franzke. - Zwykle wynik naszych spotkań rozstrzygał się w ostatnich sekundach. Dlatego nie patrzyłbym na niedzielne spotkanie przez pryzmat miejsca w tabeli. Nie myślimy też o kłopotach zdrowotnych przeciwników. Czeka nas ciężka przeprawa, bo Gwardia kierowana przez trenera Rafała Kuptela rozegrała już kilka bardzo dobrych meczów.

   

  Z tej samej kategorii