NMC Górnik wreszcie u siebie. Grają o lidera!

  W Zabrzu nie ma euforii po udanym starcie sezonu, jest czujność. Tym bardziej, że wygrana przed tygodniem w Gdyni (28:25) kosztowała górników sporo nerwów. Dziś o 17.00 NMC Górnik podejmuje Chrobrego Głogów. To będzie pierwszy mecz w tym sezonie i debiut trenera Rastislava Trtika przed własną publicznością.

  NMC Gornik Zabrze - Gwardia Opole
   fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

  - To nie była szybka gra, jakiej od swojego zespołu wymaga trener Rastislav Trtik. - Spójnia grała bardzo długo w ataku i zamiast utrzymać swoje tempo, chyba dostosowaliśmy się do ich sposobu. To zawiodło - analizuje Mateusz Kornecki.
  Przed meczem z Chrobrym zabrzanie będą faworytem, ale dojdzie presja pierwszego w tym sezonie występu przed własną publicznością.

  Zespół z Głogowa wygrał na inaugurację z Wybrzeżem (31:26), a potem uległ Orlen Wiśle (20:29).- Super bronił Rafał Stachera, dlatego musimy zwracać uwagę na naszą skuteczność. Ale mam nadzieję, że cztery punkty zostaną w Zabrzu - dodaje bramkarz Górnika.

  W przypadku wygranej gospodarze wrócą na foteli lidera superligi.

  - Mamy opracowaną taktykę na mecz. Podstawowym założeniem jest mocna gra w obronie, jak w poprzednich meczach. Bo mecze wygrywa się obroną - przekonuje "Mati". - A tą Chrobry na pewno ma mocną, jak i we wcześniejszych sezonach.

  Podobnego zdania jest Marek Daćko: – Emocji w tym meczu na pewno nie zabraknie, chociażby dlatego, że po raz pierwszy gramy przed własną publicznością i postaramy się o kolejne zwycięstwo - mówi obrotowy. I prędko dodaje: - Chrobry to bardzo dobry zespół. Przede wszystkim musimy uważać na bramkarzy, ale i dobrego obrotowego. Musimy zneutralizować ich obronę. Ale przede wszystkim to my musimy zagrać to, co mamy, by zachować komplet punktów.

   

  NMC Górnik Zabrze - Chrobry Głogów (17.00)

  Z tej samej kategorii