NMC Górnik Zabrze nie do zatrzymania w Kwidzynie

  Zespół Rastislava Trtika rozegrał świetny mecz na swoją inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi, pokonując na wyjeździe MMTS Kwidzyń.

  SPR CHrobry Glogow - NMC Gornik Zabrze
   fot. Pawel Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

  Tak szybko rozgrywanych akcji w wykonaniu Górnika nie widzieliśmy cały poprzedni sezon. Bardzo dynamicznie w górę wychodził Sluijters, jakby żadnego śladu nie zostawił wysiłek w obronie. To samo można zresztą napisać o Glińskim, najlepszym zawodniku zabrzan. Sporo rozciągania piłki do skrzydła, wbieganie Bartłomieja Tomczaka na koło, rajdy. Zabrzan chciało się oglądać.

  Kibice MMTS-u z obawą patrzyli na przebieg wydarzeń na parkiecie. Górnicy zneutralizowali większość atutów rywali. Jedynie Michał Peret grał na swoim poziomie. Obrotowy - jak co mecz - wygrywał przepychanki na kole. Zawodzili jednak rozgrywający. Paweł Genda pudłował w idealnych sytuacjach, szybko zgaśli Marek Szpera i Michał Potoczny.

  Kwidzynianie przed własną publicznością nie zwykli oddawać zwycięstw za darmo. Na drugą połowę wyszli z zastrzykiem optymizmu i pomysłem na grę. Powoli wracał MMTS sprzed kilku miesięcy. W końcu obudzili się Genda i Szpera, Adrian Nogowski punktował Galię ze skrzydła i tylko brakowało wsparcia z drugiego narożnika. Andrzej Kryński przegrywał pojedynki z byłym kolegą klubowym, Martinem Galią.

  W 52. minucie na tablicy pojawił się remis 23:23. Genda zapewnił emocje w końcówce, ale chyba nikt nie spodziewał się, że na parkiecie wydarzy się jeszcze tak dużo. Piłka błyskawicznie przemieszczała się spod jednej do drugiej bramki. Fenomenalnymi paradami popisywali się Dudek i Galia, z tym, że interwencje drugiego z nich okazały się cenniejsze. Czech przechytrzył Potocznego i nie dał się pokonać z rzutu karnego, chwilę później w niewiarygodny sposób zatrzymał Alana Guziewicza i uratował bardzo cenne zwycięstwo. Górnik już w 1. kolejce zgłosił kandydaturę do miejsca w półfinale ligi.

   

  MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 24:26 (11:15)

   

  MMTS: Dudek, Szczecina - Bąk, Genda, Krieger, Ossowski, Pilitowski, Potoczny, Szpera, Dymik, Guziewicz, Kryński, Nogowski, Janikowski, Peret

  NMC Górnik: Galia, Witkowski -Adamuszek, Fąfara, Gliński, Gogola, Matuszak, Sluijters, Tatarincew, Tokaj, Buszkow, Francik, Głuch, Łukawski, Tomczak, Gromyko

   

  Z tej samej kategorii