Rafał Gliński: Piotrków tanio skóry nie sprzeda

  Jeżeli będziemy grać tak konsekwentnie i skutecznie jak w Gdańsku, to na pewno jesteśmy w stanie wygrać w Piotrkowie - uważa rozgrywający Górnika Zabrze.

  NMC Gornik Zabrze - Gwardia Opole
   fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

  Górnik w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 33:25. W składzie zabrzan zabrakło Rafała Glińskiego. - To bardziej uraz niż kontuzja. Byłem przygotowany do gry w defensywie. Ale trenerzy uznali, że skoro mecz tak dobrze się ułożył, zwłaszcza na początku, nie ma sensu ryzykować pogłębieniem urazu nogi. Cieszę się, że udało nam się wygrać w Gdańsku - powiedział rozgrywający Górnika.

   

  Na sobotnie starcie z Piotrkowianinem 34-latek powinien być już jednak gotowy. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego wydaje się być najłatwiejszych rywalem w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej (zabrzan czeka jeszcze spotkanie z Pogonią Szczecin). - To jednak tylko teoria. Każdy wyjazd jest trudny. Jeżeli będziemy konsekwentnie grać, tak jak chociażby w Gdańsku i jeśli będziemy tak skuteczni, to na pewno jesteśmy w stanie wygrać w Piotrkowie. Ale każdy rywal na swoim parkiecie jest groźny i dodatkowo zmotywowany. Może będziemy w sobotę faworytem, ale chłopaki z Piotrkowa tanio skóry nie sprzedadzą - uważa Rafał Gliński.

  Z tej samej kategorii