Trzy miesiące dla Daćki i Korneckiego!

  Szok w Zabrzu - na pięć dni przed ligową inauguracją ZPRP zawiesił dwóch kluczowych graczy NMC Górnika!

  KPR Legionowo - Gornik Zabrze
   fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  Marek Daćko (na zdjęciu) i Mateusz Kornecki zostali decyzją Komisji Dyscyplinarnej Związku Piłki Ręcznej w Polsce zawieszeni na trzy miesiące w związku z niestawieniem się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Na NMC Górnika została ponadto nałożona grzywna w wysokości 15 tys. zł.
  26-letni Daćko w poprzednim sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem i obrotowym PGNiG Superligi. Trzy lata młodszy bramkarz w tym roku zadebiutował w reprezentacji i zbierał bardzo dobre oceny. Śląski klub nie puścił ich na sierpniową konsultację kadry Piotra Przybeckiego w Płocku, argumentując, że była organizowana poza oficjalnym terminem europejskiej federacji (EHF), a dodatkowo w Zabrzu latem rozpoczął pracę nowy trener.
  - Odpowiadam za jak najlepsze przygotowanie zespołu do sezonu, to jest moja praca, z tego jestem rozliczany. Jeżeli konsultacja kadry odbywa się poza terminem EHF, to może wypadałoby ze mną najpierw uzgodnić, jak bardzo potrzebne jest zabranie zawodników w okresie przygotowawczym. Arbitralne zabieranie graczy jest nie w porządku – mówił nam jeszcze wczoraj trener Rastislav Trtik.
  Wczoraj stanowisko klubu w Warszawie składał dyrektor NMC Górnika Artur Jankowski, ale jego argumenty nie znalazły uznania u członków Komisji Dyscyplinarnej. Daćko i Kornecki nie mogą wystąpić w żadnych oficjalnych rozgrywkach przez trzy miesiące (minimum w siedmiu „zawodach mistrzowskich”). - Kary zostały orzeczone we wtorek. Zarząd klubu na razie ich nie komentuje - mówi rzecznik zabrzańskiego klubu Paweł Franzke.
  Klubowi i zawodnikom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP w terminie 14 dni od doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem i po wpłaceniu kaucji w wysokości 2 tysięcy złotych. Nieoficjalnie Górnik prawdopodobnie pogodzi się z karą finansową, ale będzie odwoływał się od dyskwalifikacji zawodników, którzy nie jadąc na zgrupowanie wykonali decyzję zarządu klubu.

   

  Z tej samej kategorii