Czekają na łagodny werdykt

  Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce zajmie się dziś w południe karą dla zabrzańskiego klubu za niestawienie się na sierpniowe zgrupowanie reprezentacji dwóch zawodników NMC Górnika, Marka Daćki i Mateusza Korneckiego.

  Spacer reprezentacji Polski
   fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

  Przypomnijmy, że tydzień temu Komisja Dyscyplinarna federacji nałożyła na graczy trzymiesięczne zawieszenie w rozgrywkach mistrzowskich w kraju i za granicą oraz maksymalną grzywnę na klub w wysokości 15 tys. złotych. Górnik odwołał się od kary i liczy na jej złagodzenie, zwłaszcza w stosunku do zawodników, którzy konsultację kadry opuścili na polecenie zarządu klubu.
  - Rozumiemy i akceptujemy zasadność sankcji w tej sprawie podjętych wobec klubu w zgodzie z regulaminem dyscyplinarnym, wystosowaliśmy zresztą oświadczenie wyjaśniające nasz błąd. Do Warszawy wybiera się dyrektor Artur Jankowski. Mamy nadzieję, że Komisja Odwoławcza będzie nam przychylna - mówi rzecznik NMC Górnika Paweł Franzke.
  Daćko i Kornecki nie zagrali w inauguracyjnym meczu zabrzan w Kwidzynie (wygranym 26:24), a okres ich dyskwalifikacji mija dopiero 28 listopada, z możliwością ubiegania się o skrócenie zawieszenia po 12 października.

   

  Z tej samej kategorii