NMC Górnik chce u siebie być niepokonany. Dziś mecz z Wybrzeżem

  Zespół Rastislava Trtika ma szansę zakończyć sezon w tym roku z kompletem zwycięstwem we własnej hali. Dziś o 18.00 podejmie Wybrzeże Gdańsk.

  NMC Gornik Zabrze - Azoty Pulawy
   fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

  W tym sezonie oglądamy odmienionego NMC Górnika. W trzynastu spotkaniach zabrzanie wygrali 12 razy, a wyższość rywala uznali tylko raz – w Kielcach z Vive. Podopieczni Rastislava Trtika obecnie mają 42 punkty i 12 zwycięstw. Aż 7 razy wygrywali na wyjazdach. Spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk będzie dopiero szóstym i zarazem ostatnim w tym roku w hali przy Wolności. Jeżeli Marek Daćko i spółka go wygrają, utrzymają miano niepokonanych w tym sezonie na własnym parkiecie.

   

  Wygląda na to jednak, że nie będzie łatwo. W grupie pomarańczowej Wybrzeże walczy o pozycję w play offie – na razie jest szóste, ale traci tylko punkt do wyprzedzających ją Piotrkowianina i Stali. W środę drużyna Marcina Lijewskiego stawiła silny opór Orlen Wiśle Płock, przegrywając „tylko” 26:31. Świetnie zaprezentował się Piotr Papaj (8 bramek), z dobrej strony pokazali się między słupkami Maciej Pieńczewski i Artur Chmieliński.

   

  Ale i zabrzański duet bramkarzy nie ma się czego wstydzić – trzy dni temu w spotkaniu w Elblągu Mateusz Kornecki i Martin Galia grali na ponad 50-procentowej skuteczności, a Górnik rozbił „meblarzy” 28:17. Na dodatek Trtik dał odpocząć nieco swoim filarom i przetarł „drugi garnitur”. Sporo minut spędzili na boisku dotychczas rzadko pojawiający się na nim Łukasz Gogola, Wojciech Matuszak, Lukas Franczik oraz Ignacy Bąk.

   

  Zwłaszcza ten ostatni dał sygnał trenerowi, że może być w ataku pełnoprawnym zmiennikiem na prawej stronie rozegrania dla Iso Sluijtersa. Pozyskany w listopadzie z MMTS Kwidzyn 22-letni Bąk zdobył aż 9 bramek.

   

  Zabrzanie tegoroczne rozgrywki zakończą w środę 13 grudnia w Płocku – stawką meczu z Orlen Wisłą będzie także pozycja wicelidera po pierwszej rundy fazy zasadniczej superligi.

  Z tej samej kategorii