Skutnik pod obstrzałem

NMC Gornik Zabrze - VIVE Tauron Kielce

Trener piłkarzy ręcznych z Zabrza Ryszard Skutnik został bezpardonowo skrytykowany przez Tomasza Strząbałę, drugiego trenera Vive Tauronu Kielce.

W rozmowie ze „Sportowymi faktami” asystent Tałanta Dujszebajewa skomentował wypowiedź szkoleniowca NMC Górnika po meczu w Kielcach (7 marca Vive dopiero w ostatnich minutach przesądziło o wygranej 33:29), w której Skutnik zasugerował stronniczość sędziów.
    - Końcówka mogła być ciekawa, gdyby nie sędziowie. No, za dużo tego. Kielcom nie trzeba pomagać. Było dużo różnych sytuacji... Jeden karny był, ale drugiego już nie. Ludzie by się cieszyli, byłby remis, może byłaby dogrywka. To nie jest sport. W polskiej lidze zawodowej jest za dużo takich sytuacji. Trzeba to zreformować - nie krył wówczas 69-letni nestor ligowych trenerów.
    To zirytowało Strząbałę: - Denerwują mnie takie wypowiedzi np. trenera Skutnika, który mówi, że sędziowie nam nie muszą pomagać. To jest głupota. Jeżeli trener ma klasę, to nie mówi takich rzeczy. Niektórzy powinni po prostu mniej gadać - pouczył Skutnika młodszy o 18 lat Strząbała.
    Bardzo prawdopodobne, że obaj panowie spotkają się już niedługo ponownie, bo Górnik i Vive są na kursie kolizyjnym w ćwierćfinale play offu - o ile zabrzanie do niego awansują (na razie w swojej grupie są na miejscu barażowym).