Niespodzianka w Zabrzu. Gwardia lepsza od Górnika!

NMC Gornik Zabrze - Gwardia Opole

Po raz drugi w tym sezonie zespół z Opola pokonał NMC Górnika, tym razem 32:30. Gwardia wyprzedziła zabrzan w tabeli grupy pomarańczowej.

Zgodnie z oczekiwaniami mecz był zacięty i wyrównany. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie prowadziła więcej niż dwoma bramkami, a najczęściej wyświetlanym wynikiem był remis.

To nie był mecz bramkarzy, choć w składach obu drużyn było aż trzech reprezentantów – Polski i Czech. Adam Malcher między słupkami opolan nie stanowił tym razem zapory nie do przejścia, ale świetnie spisywali się jego koledzy w ataku, zwłaszcza były gracz klubu z Zabrza Kamil Mokrzki.

W Górniku ofensywę trzymali Marek Daćko i Michał Adamuszek; zawodził Iso Sluijters – Holender fatalnie pudłował i gubił się w obronie, łapiąc przewinienia.

W drugiej połowie trwała już prawdziwa wymiana ciosów, ale górę nieoczekiwanie zaczęli brać goście, którzy prowadzili już 25:22.

W 47 minucie sędziowie podjęli jednak kontrowersyjną decyzję, karząc czerwoną kartkę Malchera, za interwencję poza polem bramowym i dotknięcie atakującego Marka Daćkę.

Wydawało się, że pozbawieni swojego lidera opolanie pękną, ale świetnie do bramki wprowadził się Damian Zając, a Gwardia utrzymywała 2-3-bramową przewagę. Znakomitą partię grał leworęczny 21-letni rozgrywający Ignacy Bąk, który w ostatnim kwadransie niemal w pojedynkę rozbijał bezradną defensywę Górnika. Nie dziwi, że już ociera się o kadrę Dujszebajewa.

Na 40 sekund przed końcem Mokrzki rzucił na 32:30 dla Gwardii i niespodzianka stała się faktem.

NMC GÓRNIK ZABRZE – GWARDIA OPOLE 30:32 (16:16)

GÓRNIK: Kornecki 1, Galia, Kicki - Niedośpiał, Daćko 7, Tomczak 6, Kryński 2, Gromyko, Sluijters 5, Buszkow, Gliński 4/3, Tokaj, Ścigaj, Adamuszek 5. Kary: 14 min. Trener Ryszard SKUTNIK.

GWARDIA: Zając, Malcher – Lemaniak 4, Adamski 1, Siwak 1, Łangowski 6, Bąk 6, Tarcijonas 1, Mokrzki 6, Jankowski 3, Zadura 2, M. Morawski 2/2. Kary: 14 min. Trener Rafał KUPTEL.