Górnik Zabrze ze srebrnym medalem, choć nie bez problemów

  W międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Zabrzu w ostatnim meczu NMC Górnik pokonał po zaciętym meczu Banika Karvina 28:26 i sięgnął tym samym po srebrny medal. Złoto przypadło już w piątek ZTR Zaporoże, który wygrał dwa spotkania, w tym 30:27 z gospodarzami.

  Pilka reczna. Superliga. Gornik Zabrze. Trening. 10.07.2017
   fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

  Zabrzanie zagrali w odmłodzonym składzie, jednak już po pierwszej połowie prowadzili sześcioma bramkami. Podopieczni trenera Rastislava Trtika imponowali grą w obronie i taka bezpieczna przewaga nie była zaskoczeniem.

   

  W drugiej części meczu obraz gry się zmienił - wszystko ze względu na fakt, że pojawili się bardziej doświadczeni zawodnicy. Zmiana była jednak na gorsze, a goście dość szybko odrobili straty. Górnik jednak konsekwentnie walczył do końca, dzięki czemu mógł cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia i ostatecznie srebrnego medalu.

   

  Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Dmytro Artemienkę (ZTR). Najskuteczniejszym strzelcem został kołowy NMC Górnika Marek Daćko - 14 trafień, wyprzedzając Andrija Akimenkę (ZTR, 12) i Jana Zbranka (Banik, 11).

  Najlepszym bramkarzem wybrano Antona Derewiankina (ZTR).

   

  NMC Górnik Zabrze – Banik Karvina 28:26 (15:9)

  NMC Górnik: Witkowski, Kornecki – Gluch 3, Daćko 5, Fąfara, Tomczak 2, Gromyko 1, Sluijters 1, Łukawski 3, Buszkow 4, Tatarincew 4, Gogola 2, Tokaj 2, Matuszak 1. Trener: Rastislav TRTIK.

  Banik: Mokros, Mimic 3, Monczka 2, Piątek 3, Bruna 4, Placek 1, Marjanocić, Drzuzga, Mlotek, Zbranek 6, Solak 2, Mlotek 1, Nedoma 4, Uzek. Trener: Marek MICHALISKO.

   

  Wcześniejsze wyniki

  HC Banik Karvina – ZTR Zaporoże 21:30 (10:20)

  NMC Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 27:30 (11:15)

  Ostateczna kolejność: 1. ZTR Zaporoże, 2. NMC Górnik Zabrze, 3. Banik Karvina

  Z tej samej kategorii