Mateusz Kornecki: Mam ochotę na więcej!

  We wtorek zabrzanie rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach PGNiG Superligi - podejmą MMTS Kwidzyn (początek o 18.45). Kibice NMC Górnika bardzo liczą na Mateusza Korneckiego, który po powrocie z mistrzostw świata we Francji rozegrał dwa świetne mecze - w Lubinie (wygrany 31:23) i z Orlenem Wisłą Płock (przegrany 26:29).

  Mateusz Kornecki
   /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  TOMASZ MUCHA: Kibice podczas meczu z drużyną z Płocka, w którym odbił pan 18 rzutów, kręcili z podziwu głowami - co ten chłopak je?

  MATEUSZ KORNECKI: (śmiech) Myślę, że akurat zdrowo się odżywiam, bez dodatkowego „wspomagania”.


  Ale gołym okiem widać, że reprezentacja dała panu „kopa”!
  MATEUSZ KORNECKI: Nie ukrywam, że czuję się pewniejszy siebie. Samo uczestnictwo w zgrupowaniu kadry seniorów - moje pierwsze - to dla mnie coś wielkiego, autentyczny bodziec, nowa motywacja.


  Na zgrupowaniu w Kielcach wskazówek bramkarzom udzielał Sławomir Szmal. Można z tego skorzystać?
  MATEUSZ KORNECKI: Oczywiście. To właśnie Sławek nakreślał nam, jak mamy bronić w mistrzostwach. Zwrócił uwagę na kilka niuansów, ciekawostek, nad którymi nawet się nie zastanawiałem, a które bardzo pomagają, jak choćby kwestia ustawienia w bramce.


  W dwóch kolejnych meczach ligowych popisał się pan też rzutami przez całe boisko do pustej bramki. Nad tym też pan pracuje?
  MATEUSZ KORNECKI: Tak, staram się po treningach zostawać dłużej. Nowe przepisy sprawiają, że trenerzy wycofują bramkarzy, by wprowadzić dodatkowego zawodnika w polu, więc nadarza się okazja do takich bramek. Ale w Lubinie raz się pomyliłem, z Płockiem na jedyną próbę zaliczyłem trafienie.

   

  Więcej czytaj w poniedziałkowym Sporcie

  Z tej samej kategorii