Ignacy Bąk wzmacnia NMC Górnika

  Prawy rozgrywający MMTS-u Kwidzyn Ignacy Bąk wzmacnia NMC Górnika Zabrze. 22-letni leworęczny zawodnik podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku. W ubiegłym sezonie Bąk reprezentował barwy Gwardii Opole i był jednym z autorów wygranej tej drużyny w Zabrzu; wcześniej przez dwa lata Chrobrego Głogów.

  PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn
   fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

  Jego doskonała gra szybko zainteresowała sztab MMTS-u Kwidzyn, który upatrywał w zawodniku wzmocnienia na miarę walki o medale. Tam też trafił w lipcu. Teraz jednak przywdzieje trójkolorowy trykot.

  - Ignacy Bąk jest młodym zawodnikiem, który doskonale wpisuje się do naszej wizji zespołu i polityki transferowej - mówi Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze. – Będzie nie tylko uzupełnieniem, ale i wzmocnieniem prawej połówki drużyny - dodaje.

  Prezes Kmiecik nie ukrywa również, że zatrudnienie Bąka to element wzmocnień na przyszły sezon. - Planujemy zatrudnienie jeszcze dwóch zawodników na kolejne rozgrywki - mówi.

  Ignacy Bąk pochodzi z Mysłowic i jest wychowankiem tamtejszego zespołu. Od dawna uznawany jest za jednego z najbardziej wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Już w wieku 18 lat został zaproszony na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Ociera się o nią już u trzeciego szkoleniowca z rzędu!

  W klubie z Opolszczyzny rzucił 68 bramek w 31 meczach. W tym sezonie trafiał 9 razy.

  Z tej samej kategorii