Daćko i Kornecki wracają do reprezentacji!

  Bramkarz Mateusz Kornecki i obrotowy Marek Daćko z NMC Górnika Zabrze zostali powołani przez selekcjonera Piotra Przybeckiego do reprezentacji Polski na towarzyski turniej Golden League w Danii. Na początku września obu graczom zawieszono karę trzymiesięcznej dyskwalifikacji, którą Związek Piłki Ręcznej w Polsce nałożył na nich za brak udziału w sierpniowej konsultacji kadry w Płocku.

  Marek Daćko i Mateusz Kornecki
   /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

  Swoją winę uznał wówczas klub z Zabrza i obaj pauzowali tylko w jednym meczu ligowym.

  Golden League to bardzo mocny obsadzony turniej. 26 października biało-czerwoni zagrają w Broendby z aktualnym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim - Francją, dwa dni później w Aarhus z ekipą gospodarzy, czyli złotymi medalistami igrzysk w Rio de Janeiro, i 29 października w Herning z Norwegią, która na ostatnich MŚ sięgnęła po srebro.
  Do kadry po dłuższej przerwie wracają także bramkarz Piotr Wyszomirski i rozgrywający Michał Szyba. Wśród powołanych znalazł się także debiutant - rozgrywający Wybrzeża Gdańsk Mateusz Wróbel.
  Zgrupowanie przed wylotem do Danii rozpocznie się w Gdańsku 19 października. Głównym celem biało-czerwonych jest turniej prekwalifikacyjny do mistrzostw świata 2019, który w dniach 12-14 stycznia odbędzie się w Portugalii z udziałem także gospodarzy Cypru i Kosowa. Tylko zwycięzca awansuje do decydującej rundy play off.


  Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy).
  Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże, Ukraina), Michał Potoczny i Marek Szpera (obaj MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB, Francja), Michał Szyba (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Mateusz Wróbel (Wybrzeże Gdańsk).
  Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik), Maciej Gębala (Orlen Wisła), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (Massy Essone HB, Francja)
  Skrzydłowi: Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto (obaj Zagłębie Lubin), Michał Daszek i Przemysław Krajewski (obaj Orlen Wisła).

   

  Z tej samej kategorii