Daćko i Kornecki w "16" na mistrzostwa świata!

  Niespełna 26-letni obrotowy Górnika Zabrze Marek Daćko oraz jego o trzy lata młodszy klubowy kolega bramkarz Mateusz Kornecki znaleźli się w 16-osobowej kadrze, którą trener reprezentacji Tałant Dujszebajew zabiera na mistrzostwa świata. Turniej we Francji rozpoczyna się w środę, a polski zespół pierwsze spotkanie rozegra dzień później z Norwegią (o godzinie 20.45).

  Marek Daćko
   fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  Obaj zawodnicy Górnika wystąpili w turnieju towarzyskim rozegranym w miniony weekend w Hiszpanii. Biało-czerwoni przegrali z Hiszpanią 20:30 i Katarem 25:26, a na koniec zremisowali z Argentyną 26:26.

  Pierwotnie Dujszebajew nie zakładał wzięcia trzech bramkarzy na czempionat globu. W obliczu kontuzji rozgrywającego Mariusza Jurkiewicza postanowił jednak uzupełnić skład właśnie o golkipera.

  W kadrze znalazł się także Paweł Niewrzawa, który był zawodnikiem Górnika w dwóch poprzednich sezonach. Jesienią Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozwiązał jego kontrakt z zabrzańskim klubem i 24-letni rozgrywający został zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk.

   

  Polska „16” na MŚ
  Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock).
  Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła), Rafał Przybylski, Krzysztof Łyżwa (obaj Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke – Niemcy).
  Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron), Przemysław Krajewski (Azoty), Arkadiusz Moryto, (Zagłębie Lubin).
  Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik), Maciej Gębala (Orlen Wisła), Patryk Walczak (Vive Tauron).
  Rezerwowy: Paweł Paczkowski (Vive Tauron).

   

   

  Z tej samej kategorii