Daćko i Kornecki powołani przez Przybeckiego

  Dwaj zawodnicy NMC Górnika Zabrze - obrotowy Marek Daćko i bramkarz Mateusz Kornecki - znaleźli się w gronie 21 zawodników z klubów krajowych na konsultację szkoleniową, która od 13 do 17 sierpnia odbędzie się w Płocku.

  Marek Daćko
   /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

  Daćko, MVP minionego sezonu PGNiG Superligi, wraca do reprezentacji, bo z powodów rodzinnych nie mógł zagrać w czerwcowych meczach z Serbią i Rumunią, kończących eliminacje do mistrzostw Europy.

  Jednym z bohaterów tych spotkań był z kolei Mateusz Kornecki. Teraz "Mati" stworzy w kadrze duet ze swoim bratem Hubertem - selekcjoner Piotr Przybecki chce się bliżej przyjrzeć leworęcznemu rozgrywającemu Wybrzeża, który ostatnio leczył kontuzję.

   

  W kadrze są tylko zawodnicy z polskich klubów, stąd brakuje m.in. rozgrywających Rafała Przybylskiego, Piotra Chrapkowskiego i Szymona Sićki, którzy latem przenoszą się do Francji (Przybylski do Nimes) i Niemiec (Chrapkowski do Magdeburga, a Sićko do Huettenbergu), a także obrotowego Barcelony Kamila Syprzaka.
  Wśród powołanych nie ma także bramkarza Gwardii Opole Adama Malchera, który przechodzi rehabilitację po zabiegu łokcia.


  Do kadry wracają za to kontuzjowani wiosną inni bracia – kołowy Maciej oraz rozgrywający Tomasz Gębalowie z Orlenu Wisły Płock.
  W reprezentacji, zdominowanej przez graczy zespołów z Kwidzyna, Gdańska i Płocka, nie ma już ani jednego zawodnika najsilniejszego polskiego klubu, Vive Tauronu Kielce. W czerwcu formalnie byli nim jeszcze Chrapkowski i kołowy Patryk Walczak; teraz mistrza kraju reprezentuje jedynie Sławomir Szmal, ale tylko w roli trenera bramkarzy.

   

  Powołania na konsultację do Płocka (13-17 sierpnia)
  Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn).
  Rozgrywający: Ignacy Bąk, Paweł Genda, Arkadiusz Ossowski, Michał Potoczny, Marek Szpera (wszyscy MMTS), Adrian Kondratiuk, Hubert Kornecki, Mateusz Wróbel (wszyscy Wybrzeże Gdańsk), Tomasz Gębala (Orlen Wisła), Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Przemysław Mrozowicz (Zagłębie Lubin).
  Skrzydłowi: Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto (obaj Zagłębie), Michał Daszek i Przemysław Krajewski (obaj Orlen Wisła).
  Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik), Maciej Gębala (Orlen Wisła), Łukasz Rogulski (Wybrzeże).

   

  Z tej samej kategorii