Chorzowianki chcą i muszą. Dziś szczypiornistki Ruchu zagrają w Pucharze Polski

  - Jedziemy do Olkusza po zwycięstwo i po awans do kolejnej fazy Pucharu Polski, co da nam dobre humory na święta i nowy rok, bo nie tyle chcemy, ile musimy - mówi przed dzisiejszym spotkaniem z SPR-em Olkusz w 1/16 finału Pucharu Polski (godz. 18.00) trener „Niebieskich”, Jarosław Knopik.

  KPR Ruch Chorzow - KPR Jelenia Gora
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  To ostatnie spotkanie piłkarek ręcznych z Chorzowa w tym roku rozegrane zostanie po ponadmiesięcznej przerwie, gdyż ze względu na udział biało-czerwonych w mistrzostwach świata w Niemczech żeńska Superliga zakończyła zmagania 18 listopada. - Dziwne rzeczy zdarzyły się u nas w tym okresie - relacjonuje trener Knopik. - Joanna Rodak nadal ma problem z kolanem. Jeden lekarz doradza ostrzykiwanie urazu, inny artroskopię, więc Asię czeka dłuższa przerwa. Nie zagra Marlena Lesik, która leczy Achillesa i śródstopie, oraz Oktawia Mazurek, która złamała rękę przy kciuku i czeka ją ośmiotygodniowa przerwa oraz mająca problemy z barkiem Dominika Nimsz. Listę absencji zamyka Kasia Masłowska pauzująca po niebieskiej kartce otrzymanej w ligowym meczu w Kielcach. Oczywiście te nieobecności nie wytrąciły nas z równowagi, choć od 2,5 tygodnia jesteśmy w mocnym okresie przygotowawczym. Trenujemy dwa razy dziennie, pracujemy nad siłą i motoryką.

   

  Czwartkowi przeciwnicy znają się doskonale. W poprzednim sezonie rywalizowali w pierwszej lidze i Pucharze Polski, latem mierzyli się w sparingach. Mało tego, trener z Olkusza Marcin Księżyk dwukrotnie prowadził Ruch, a wśród „srebrnych lwic” występują dwie byłe zawodniczki „Niebieskich”. - Znamy się bardzo dobrze. Główną uwagę musimy zwrócić na olkuskie rozgrywające, to główna siła tego zespołu. Będziemy chcieli jednak narzucić swój pomysł na mecz - podkreśla szkoleniowiec Ruchu.

   

  W drugim dzisiejszym spotkaniu pierwszoligowa Sośnica zmierzy się w Gliwicach z beniaminkiem ekstraklasy, Koroną Handball Kielce. Początek meczu o godz. 16.40.

   

  Z tej samej kategorii