Zwycięska inauguracja szczypiornistek Ruchu

KPR Ruch Chorzow - Olimpia Beskid Nowy Sacz

Ruch udanie rozpoczyna walkę o powrót do elity. W pierwszym meczu rozgrywek I ligi chorzowianki pokonały Koronę Handball Kielce.

Ruch w tym meczu był drużyną konsekwentną skuteczną i od początku do końca skupioną na swoim zadaniu. Już po sześciu minutach gry było 5:1. Przyjezdne były w stanie zbliżyć się na dystans maksymalnie dwóch bramek. Na przerwę podopieczne Jarosława Knopika schodziły przy prowadzeniu 17:12.

W drugiej połowie spadkowicz z Superligi zaatakował jeszcze mocniej. Na kwadrans przed końcem było 25:17. Najskuteczniejsze w szeregach śląskiej drużyny - Magdalena Drażyk i Lidia Żakowska zdobyły w sumie 12 bramek. Jedyne, co Korona mogła zrobić, to zmniejszyć rozmiary porażki, ale i to im nie wyszło. Trzeci zespół poprzedniego sezonu I ligi mecz zakończył z ośmioma bramkami na minusie.

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 32:24 (17:12)

RUCH: Staś, Jaśkiewicz, Bednarek – Benducka 3, Jasinowska 1, M. Drażyk 7/1, Piotrkowska 5, Żakowska 5/2, Lesik 1, A. Drażyk, Masłowska 1, Polańska 1, Rodak 1, Płomińska 4/1, Kiel, Stokowiec 3. Trener Jarosław Knopik.

KORONA: Hibner, Orowicz - Czubaj, Zimnicka 2, Więckowska, Małecka 4, Gliwińska 2, Skowrońska 6/3, Syncerz, Piecaba 2, Mochocka, Nowak 4/1, Kędzior 4. Trener: Tomasz Popowicz