Ruch z Pogonią, Sośnica z Energią

  Wczoraj w siedzibie ZPRP w Warszawie odbyło się losowanie 1/8 finału rozgrywek o PGNiG Puchar Polski kobiet.

  KPR Ruch Chorzow - MTS Kwidzyn
   fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

  W przeważającej mierze zespoły żeńskiej ekstraklasy trafiły na rywali z pierwszej ligi, natomiast trzy pary skojarzone zostały z przedstawicieli najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym gronie znalazł się chorzowski Ruch, który w walce o ćwierćfinał zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin. Druga siódemka ze Śląska, Sośnica Gliwice, wylosowała koszalińską Energę AZS i to spotkanie również rozegra na własnym parkiecie. Na łatwych przeciwników wpadły czołowe polskie drużyny. Broniące trofeum zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin zagrają w Gnieźnie, mistrzynie Polski z Gdyni pojadą do Lublina na mecz z pierwszoligowym uniwersytetem, a prowadząca w Superlidze Perła Lublin zagra na wyjeździe z Samobrem Tczew.

   

  O awansie do 1/4 finału zadecyduje jeden pojedynek, spotkania zaplanowano na 17 stycznia. Ćwierćfinały odbędą się 28 lutego, półfinałowe dwumecze 11 i 18 kwietnia, zaś finał 12-13 maja.

   

   

  Pary 1/8 finału
  Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin, SMS ZPRP II Płock - KPR Gminy Kobierzyce, MKS PR Urbis Gniezno - Metraco Zagłębie Lubin, Sambor Tczew - MKS Perła Lublin, MKS AZS UMCS Lublin - Vistal Gdynia, KPR Jelenia Góra - Kram Start Elbląg, UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Tryb.

  Z tej samej kategorii