Ostre tąpnięcie na parkiecie w Chorzowie

  Piłkarki ręczne z Chorzowa nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rywalki ze Szczecina okazały się za mocne.

  MKS AZS UMCS Lublin - Ruch Chorzow
   źródło: Pressfocus

  „Niebieskie” odpadły z rozgrywek o Puchar Polski przegrywając wysoko z Pogonią Szczecin. Środowe spotkanie nie miało grama ładunku emocji, grające bez swej kapitan, lekko kontuzjowanej Karoliny Jasinowskiej i Agnieszki Drażyk chorzowianki nie były w stanie przeciwstawić się mocno zmobilizowanej „Dumie Pomorza”. - Chciałabym znać odpowiedź, co się z nami stało, niestety jej nie znam. Błędy podań, kozłów, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, dlatego wynik tak szybko nam odjechał – stwierdziła Katarzyna Masłowska, która zagrała po raz pierwszy od 12 listopada.
  Ruch już po kwadransie stracił nadzieje na dobry wynik (1:5 w 5 min, 4:13 w 14 min), a potem było już tylko gorzej. - W żeńskiej Superlidze nastąpiło ostre tąpnięcie na pół. Na zespoły z czołówki i pozostałe. Dzisiaj to było bardzo widoczne – ocenił przyglądający się spotkaniu trener reprezentacji Polski Leszek Krowicki. Selekcjoner biało-czerwonych uczestniczy w Szczyrku w kursie dla trenerów „master coach”, więc skorzystał z okazji i po raz drugi w ciągu kilku dni odwiedził Chorzów. - Ta hala nie jest mi obca – opowiadał. - Byłem tutaj przed wielu laty jako trener Startu Elbląg, potem pod koniec lat 80-tych w roli asystenta Jurka Noszczaka na Pucharze Śląska. Znałem się dobrze z niestety nieżyjącym już trenerem Adamem Kubickim, rozmawiałem z nim krótko przed śmiercią, Cieszyłem się teraz na spotkanie z Dieterem Kubickim, wieloletnim kierownikiem „Niebieskich”. Ruch po raz ostatni oglądałem w Koszalinie w ubiegłym roku. To młody, jeszcze niedoświadczony zespół, ale czyniący postępy. W Chorzowie widać dobrą robotę tutejszych trenerów i to mi się bardzo podoba. A wypełnianie hali kibicami głośno dopingującymi swoje zawodniczki dodaje rangę piłce ręcznej – zakończył Leszek Krowicki.

   

  RUCH CHORZÓW – POGOŃ SZCZECIN 22:44 (11:20)

   

  RUCH: Jaśkiewicz, Kajumowa – M. Drażyk 4, Polańska 2, Masłowska, Lesik 5, Tyszczak 3/1, Piotrkowska 2, Doktorczyk, Nimsz 1, Lipok 4, Stokowiec 1. Kary 2 min. Trener Jarosław KNOPIK.
  POGOŃ: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon, Płomińska 5, Noga 4, Cebula 1, Urbańska 5, Marcikowa 1, Janas 1, Koprowska 2, Nosek 4, Zawistowska 6, Kochaniak 3, Blażević 4, Gadzina 5, Senderkiewicz 3. Kary 10 min. Trener Liljana MARKOVIĆ.
  Widzów 366.

  Z tej samej kategorii