"Niebieskie" spadły z fotela lidera

  KPR Ruch Chorzow - AZS UMCS Lublin
   fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

  Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów w zaległym meczu 5. kolejki I ligi przegrały z MTS-em Kwidzyn 37:30 i straciły prowadzenie w tabeli rozgrywek.

  Obie ekipy przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po 13 punktów i jako jedyne nie doznały w tym sezonie smaku porażki. W drużynie Ruchu zabrakło Lidii Żakowskiej i Magdaleny Drażyk.

   

  Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po piętnastu minutach gry "Niebieskie" mocniej zaatakowały i w pewnym momencie wypracowały sobie już czterobramkową przewagę. W końcówce I połowy gospodynie zdołały jednak doprowadzić do remisu.

   

  To nakręciło podopieczne Roberta Majdzińskiego do jeszcze lepszej gry. W drugiej połowie to one rządziły na boisku, choć Ruch próbował dotrzymać im kroku. Zawodniczki Jarosława Knopika często jednak faulowały i lądowały na ławkę kar. Co gorsza, fantastycznie w bramce spisywała się Aleksandra Bielak.

   

  Ruch przegrał pierwszy mecz w tym sezonie i stracił pozycję lidera I ligi na rzecz kwidzynianek.

   

  MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 37:30 (16:16)

   

  MTS: Bielak, Winiewska, Kłos - Świerczek 10, Hartman 7, Gędłek 5, Pękala 4, Kowalska 4, Szynkaruk 3, Wąsik 2, Heromińska 1, Zawalich 1, Chmara
  Karne: 8/9
  Kary: 10 min.

  RUCH: Staś, Jaśkiewicz - A. Drażyk 5, Masłowska 5, Rodak 5, Stokowiec 5, Płomińska 3, Jasinowska 3, Piotrkowska 3, Benducka 1, Lesik.
  Karne: 4/6
  Kary: 20 min.

  Z tej samej kategorii