Nie będzie barażu o superligę piłkarek ręcznych

Powodem oficjalna rezygnacja z występów w elicie najlepszej drużyny I ligi, SPR-u Olkusz.

KPR Ruch Chorzow - UKS PCM Koscierzyna
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Ruch Chorzów będzie jedynym spadkowiczem w tym sezonie żeńskiej superligi piłkarek ręcznych. KPR Jelenia Góra, która zajęła 11., przedostatnie, miejsce w tabeli uniknie barażu z wicemistrzem I ligi. Powód? Oficjalna rezygnacja z występów w elicie najlepszej drużyny jej zaplecza, SPR-u Olkusz.

 

- Czekamy jeszcze na oficjalne pismo z Olkusza, ale to już formalność. W związku z tym, że akces do superligi złożył wicemistrz I ligi, KPR Kobierzyce, w zaistniałej sytuacji awansuje do superligi bez konieczności rozgrywania barażu - informuje komisarz ligi ZPRP Bogusław Trojan. - Regulamin rozgrywek nie przewiduje bowiem, by w barażu mogła wystąpić trzecia drużyna I ligi - dodaje.

 

Dziś natomiast - po spotkaniu komisarza z Łukaszem Gontarkiem, szefem nowo zawiązanej spółki, kierującej zawodową superligą mężczyzn, która ma ruszyć jesienią - ma zapaść decyzja, czy odbędą się baraże wicemistrzów obu grup I ligi mężczyzn (Warmia Olsztyn i Ostrovia Ostrów Wlkp.), a następnie jego zwycięzcy z 10. zespołem superligi (Pogonią Szczecin). Projekt superligi w przyszłym sezonie zakłada bowiem jej powiększenie, a zaproszenie do niej otrzymało łącznie aż 18 klubów (12 superligowych oraz po 3 z każdej z dwóch grup I ligi).

 

- W takim rozmiarze liga raczej nie powstanie, bo nie sądzę, żeby wszystkie kluby wypełniły warunki. Będę jednak przekonywał pana Gontarka, by baraże o superligę rozegrać i w ten sposób ustalić kolejność w lidze, a tym samym kolejność, w jakiej zapraszane będą kluby do ligi zawodowej - informuje Trojan.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~jaUżytkownik anonimowy
~ja :
No photo~jaUżytkownik anonimowy
Na fb prosze o wyszukanie i wyslanie zaproszenia do Odwołać Klaudiusza
18 maja 16 19:09 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii