Niebieskie podały tlen zespołom z dołu tabeli i wiarę w utrzymanie

  „Niebieskie” w sobotę były cieniem zespołu, który potrafił ograć walczący o medale Start Elbląg

  Ruch Chorzow - KPR Jelenia Gora
   źródło: Pressfocus

  - Z taką grą nie stanowimy dobrego produktu. Dwie porażki w play oucie są dla nas marną kartą przetargową w rozmowach ze sponsorami. Nasze dziewczęta muszą to sobie błyskawicznie uświadomić, bo spokój w klubie przy takiej ich postawie na boisku nie będzie trwał długo - grzmi prezes Ruchu, Klaudiusz Sevković, który był mocno poirytowany zarówno porażką (29:32) z KPR Jelenia Góra, poziomem gry, jak i brakiem determinacji zespołu, gdy walczy się „o życie".


  - Mogliśmy mieć już 8 punktów przewagi nad strefą spadkową i myślami być na wakacjach - kontynuuje prezes Sevković. - A tak podaliśmy tlen zespołom z dołu tabeli i wiarę, że można nas jeszcze dogonić. Boli mnie fakt, że tak słabo się zaprezentowaliśmy, nie pokazaliśmy waleczności, sportowej złości. Totalnie zawiodły zawodniczki wiodące, z dobrymi kontraktami. Naszą grę ciągnęły juniorki, a to mocno daje zarządowi do myślenia. Chyba jest za dobrze, skoro nasze zawodniczki przed meczem uwierzyły, że utrzymanie mamy już w kieszeni - a tak przecież jeszcze nie jest. Teraz jedziemy do Kościerzyny i nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż zwycięstwo.


  „Niebieskie” w sobotę istotnie były cieniem zespołu, który pod koniec fazy zasadniczej potrafił ograć walczący dziś o medale Start i to w Elblągu. - Ciężko walczy się w play oucie - przyznaje trener Krystyna Wasiuk. - Sezon jest długi, dziewczęta są już zmęczone. Zwłaszcza na młodych zawodniczkach się to odbija, ponieważ grają one nie tylko z seniorkami w lidze, ale także w juniorskich rozgrywkach i reprezentacjach Polski.


  O ile talenty można rozgrzeszyć, o tyle trzeba się przyczepić do starszych stażem chorzowianek. Dostało się zwłaszcza Zuzannie Ważnej za niewybaczalną liczbę niewymuszonych błędów. - Zuza łapie kolejne kontuzje i może to jest przyczyną takiej, a nie innej gry. Powinna mieć jednak chłodniejszą głowę, a nie rzucać za każdym razem „ile Bozia sił dała”, nie patrząc, gdzie stoi bramkarka. Wyciągamy wnioski i gramy dalej. Przed nami jeszcze cztery mecze i będziemy chciały je wygrać. Z takim nastawieniem pojedziemy do Kościerzyny - deklaruje trener Wasiuk, która już do końca rozgrywek nie będzie mogła skorzystać z usług kontuzjowanej Karoliny Jasinowskiej.


  - To nasz filar w obronie i cenna postać w ataku, jednak postanowiliśmy odpuścić, by nie było poważniejszego urazu. Karolina miała zszywaną łąkotkę, teraz w kolanie coś ponownie się zerwało i potrzebny będzie kolejny zabieg. Na siłę może dograłaby do końca sezonu, jednak ryzyko jest zbyt duże - tłumaczy szkoleniowiec „Niebieskich”.

  Więcej na temat:KPR Ruch Chorzów

  Komentarze (5)

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~kowalskiUżytkownik anonimowy
  ~kowalski
  No photo~kowalskiUżytkownik anonimowy
  do ~bulwers:
  No photo~bulwersUżytkownik anonimowy
  20 kwi 16 09:55 użytkownik ~bulwers napisał
  moze najlepiej by bylo zeby pilkarki reczne graly za free ogolnie kobiety w ekstraklasie powinny grac za darmo...
  A ty myślisz ze juniorkom zależy na kasie?? chcą sie wybić a takie "lamy" co grają tylko dla pieniędzy tylko im blokują miejsca.
  20 kwi 16 11:41
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  No photo
  No photo~KowalskiUżytkownik anonimowy
  ~Kowalski
  No photo~KowalskiUżytkownik anonimowy
  do ~Gość :
  No photo~Gość Użytkownik anonimowy
  19 kwi 16 20:48 użytkownik ~Gość napisał
  Szanowny Panie... To chyba nie wiesz za ile dziewczyny grają... I uwierz nie grają w ruchu na pewno za pieniądze bo ich tam za wiele nawet nie maja. Pozdro
  no chyba masz pecha, bo wiem za ile grają, a jeżeli juniorki mogą grać za połowe to po co jakiś szrot utrzymywać.
  20 kwi 16 11:40
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  No photo
  No photo~bulwersUżytkownik anonimowy
  ~bulwers
  No photo~bulwersUżytkownik anonimowy
  do ~Józef Kowalski:
  No photo~Józef KowalskiUżytkownik anonimowy
  19 kwi 16 18:55 użytkownik ~Józef Kowalski napisał
  Spokojnie mamy taki "narybek" ze za kilka lat będziemy rządzić w lidze, a wszystkie zawodniczki z zewnątrz sprzedać lub oddać za darmo, grać dziewczynami z "eRką" w sercu a nie za PLN.
  moze najlepiej by bylo zeby pilkarki reczne graly za free ogolnie kobiety w ekstraklasie powinny grac za darmo...
  20 kwi 16 09:55
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  | odpowiedzi: 1
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii