Krystyna Wasiuk nie jest już trenerem Ruchu Chorzów.

  W przyszłym sezonie „Niebieskie” podejmą próbę powrotu do Superligi

  Kilka dni po spadku z ekstraklasy, klub z Chorzowa wyraźnie odzyskał pion i gotuje się do nowych wyzwań. Również z ratusza płyną zapewnienia o wsparciu i szerokiej pomocy dla Ruchu.

  - Walczymy! Startujemy w I lidze! - oznajmia prezes Klaudiusz Sevković, który we wtorek i środę spotykał się z prezydentem Andrzejem Kotalą.

   

  - Miasto zdaje sobie sprawę z faktu, że po piłce nożnej jesteśmy dyscypliną numer dwa - zdradza prezes Sevković - klubem z ponad 60-letnią historią, tradycjami, wieloma mistrzowskimi tytułami, reprezentantkami Polski. W końcu to Chorzów od dwóch lat może się szczycić najlepszymi juniorkami w kraju, utalentowaną młodzieżą występującą w reprezentacjach w swoich kategoriach wiekowych. Prezydent obiecał pomoc także w znalezieniu sponsorów, partnerów dla klubu. Jestem więc pełen optymizmu i myślę sobie, że może ktoś z góry dobrze tym wszystkim pokierował. Mamy teraz rok na znalezienie sponsorów, zmontowanie budżetu i solidnych fundamentów sportowych.

   

  W zgodnej opinii fachowców banicja „Niebieskich” nie powinna trwać dłużej niż 12 miesięcy. Powrót do PGNiG Superligi nie powinien napotkać na większe przeszkody.

   

  - Mamy duży potencjał sportowy. Będziemy na pewno - obok Olkusza - faworytem zmagań, jednak nikt za darmo nam niczego nie da - podkreśla sternik „Niebieskich”.

  - Dlatego musimy dobrze się przygotować do sezonu, błyskawicznie nauczyć się I ligi, gdzie nie gra się tak często, jak w superlidze.

   

  Nie ma jeszcze decyzji personalnych. Trwają rozmowy z zawodniczkami, choć wiadomo na przykład, że klub podziękował już skrzydłowej Paulinie Tracz. Prawdopodobne są kolejne rozstania. Pewne jest natomiast, że w nowym sezonie Ruchu nie poprowadzi już Krystyna Wasiuk. Nie będzie też na ławce jej asystenta Cezarego Winklera.

   

  - Trener Wasiuk skończył się kontrakt, więc się rozstajemy - ujawnia prezes Sevković.

  - W nowym sezonie drużynę poprowadzi nowy sztab szkoleniowy. Zostaną zawodniczki, które będą u nas grały nie za karę, a oddadzą serce za Ruch, przywrócą drużynie jej słynny charakter, którego tak bardzo brakowało nam w play outach. Mamy utalentowaną młodzież, która na pewno dostanie więcej szans.

   

  Mimo spadku, przed Ruchem rysują się bardzo ciekawe perspektywy. - By nie być gołosłownym, dodam, że dziś odebrałem telefon od menedżera jednej z reprezentantek Macedonii, która chciałaby grać u nas. Dzwoniło też kierownictwo olimpijskiej reprezentacji... Korei Południowej, z zapytaniem, czy bylibyśmy zainteresowani sparingiem w przyszłym tygodniu. Niestety, z paru względów musieliśmy odmówić tej ciekawej propozycji - kończy Klaudiusz Sevković.

  Komentarze (14)

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~Od urodzenia dumny z pochodzeniaUżytkownik anonimowy
  ~Od urodzenia dumny z pochodzenia :
  No photo~Od urodzenia dumny z pochodzeniaUżytkownik anonimowy
  Prezesie charakteru to zabrakło panu w play-outach!!! To nie zawodniczki jeździły po świecie czy grały w golfach w momencie kiedy ważyły się losy klubu. Dziewczyny dały z siebie wszystko, kontuzjowane, poobijane i sponiewierane (obcięcie płac, zaległości w zarobkach itp). Pan nadal ma dobrą bajerkę. Reprezentantka Macedonii (haha), ale kogo to pan w ostatnich latach do klubu ściągnął poza Viki? Poza uratowaniem klubu przed zniknięcie po poprzednim spadku nie ma pan szczególnych zasług. Największym wzmocnieniem Ruchu będzie pana odejście bo już najwyższy czas! W Chorzowie nie brakuje dziewczyn o niebieskim sercu, które za Ruch będą walczyć przy odpowiednim wsparciu. Pana czas w Chorzowie już minął!

  Ps. mam nadzieję, że dziś mój komentarz redakcja umieści
  19 maja 16 19:48 | ocena:100%
  Liczba głosów:10
  100%
  0%
  Link do tego komentarza:
  No photo
  No photo~:)Użytkownik anonimowy
  ~:) :
  No photo~:)Użytkownik anonimowy
  Widzxe że Prezes ma niekonczaca sie "bajerke" zagramy z Koreą Płd. hahhahahahaha, gratulacje, pytanie czy te młode będą chciały grać u pana prezesa bo za Ruch to na pewno oddaja serce. Najlepiej grać młodymi bo przeciez kasy nie chca a urlop w abudabi sam sie nie zaplaci, zalosne, Panie redaktorze Cienciała niech pan przestanie wychwalać Nikosia Dyzme bo od czytania tych artykułów az bola oczy. Kolesiostwo panie ZC
  19 maja 16 17:23 | ocena:86%
  Liczba głosów:7
  86%
  14%
  Link do tego komentarza:
  No photo
  No photo~kokolokoUżytkownik anonimowy
  ~kokoloko
  No photo~kokolokoUżytkownik anonimowy
  do ~bubu:
  No photo~bubuUżytkownik anonimowy
  19 maja 16 17:18 użytkownik ~bubu napisał
  A kiedy się skończy kontrakt prezesa Sevkovica?
  Najlepszego prezesa wywalić przeciez on z Koreą Płd sparing załatwił :) hahhahahaha dobry typ ten bigbrotherman
  19 maja 16 17:27 | ocena:100%
  Liczba głosów:6
  100%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii