Twierdza obroniona. KPR Ruch pokonał Kościerzynę

KPR Ruch Chorzow - Sosnica Gliwice

W spotkaniu kończącym szóstą kolejkę żeńskiej PGNiG Superligi Ruch Chorzów pokonał wysoko drużynę z Kościerzyny. Było to pierwsze zwycięstwo „Niebieskich” od czasu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu w Chorzowie była wyrównana. Przez większą jej część „Niebieskie” zyskiwały 1-2 bramkową przewagę, jednak mając znakomite okazje pudłowały nie potrafiąc zyskać większej przewagi. Dopiero w 28 min po bramce Natalii Stokowiec i Katarzyny Masłowskiej chorzowianki odskoczyły na cztery trafienia (13:10). Ostatecznie Ruch schodził na przerwę z pewnym, jednak nie przesądzającym o losach spotkania czterobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Męczykowski zrugał swoje podopieczne w... korytarzu przed szatniami, jednak ostra reprymenda nie wpłynęła zasadniczo na grę przyjezdnych. Chorzowianki szybko odjechały na kilka bramek (19:13 w 33 min, 23:15 w 42 min, 25:16 w 44 min) i już do końca kontrolowały przebieg spotkania zapewniający im pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

RUCH CHORZÓW – UKS PCM KOŚCIERZYNA 37:26 (16:12)

RUCH: Jaśkiewicz, Kajumowa, Kuszka – Mrozek, Jasinowska, M. Drażyk, Polańska, Masłowska, Lesik, Piotrkowska, A. Drażyk, Doktorczyk, Rodak, Kiel, Lipok, Stokowiec. Kary Trener Jarosław KNOPIK.

KOSCIERZYNA: Liskowska, Kordunowska – Mokrzka, Hartman, Wąsik, Chmara, Sus, Liskowska, Ziółkowska, Siuda, Rogożeńska,Wójcik, Krajewska. Kary . Trener Dariusz MĘCZYKOWSKI.

Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka