Ruch zwycięstwem zamyka I rundę

  Sosnica Gliwice - KPR Ruch Chorzow
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Szczypiornistki z Chorzowa nie miały większych problemów z pokonaniem Sośnicy Gliwice i zrównały się punktami z liderem z Kwidzyna.

  Mecz Ruchu z Sośnicą został rozegrany awansem. Pierwotnie miał się odbyć w weekend, ale ze względu na powołania zawodniczek obu klubów do kadr młodzieżowych, spotkanie odbyło się we wtorek.

   

  Jarosław Knopik ponownie nie mógł skorzystać z usług Magdaleny Drażyk, a z urazem łydki zmaga się Oktawia Płomińska. Z kolei po przerwie na boisku pojawiła się Lidia Żakowska, która w ostatnich dniach zmagała się z chorobą. To jednak w niczym nie usprawiedliwiałoby ewentualnej porażki chorzowianek, które chcą jak najszybciej powrócić do Superligi.

   

  "Niebieskie" szybko wypracowały sobie dużą przewagę, a na przerwę schodziły z sześciobramkową zaliczką. Na początku drugiej połowy Ruch pozwolił na trochę więcej swobody przeciwnikowi, ale kontrolował przebieg spotkania. Pod jego koniec odskoczył Sośnicy na 10 bramek. Świetne zawody rozegrały Marlena Lesik, Agnieszka Piotrkowska czy wspomniana Żakowska.

   

  Ruch zrównał się punktami z liderem rozgrywek - MTS-em Kwidzyn (obie drużyny mają po 17 punktów), który jednak swój mecz 11. kolejki rozegra w sobotę. Jego rywalem będzie SMS ZPRP Płock.

   

  Sośnica Gliwice - KPR Ruch Chorzów 21:31 (9:15)

   

  Sośnica: Zizulewska, Wróbel - Kobusińska 1, Reichel 4, Krasoń 2, Kempa, Walus, Kowalczyk 1, Nawrocka, Krzymińska 1, Derezińska, Korbel, Abramowicz 7, Golec 5. Trener: Maciej Haupa.

  Ruch: Jaśkiewicz, Staś, Bednarek - Benducka 2, Jasinowska 2, Piotrkowska 5, Żakowska 4, Lesik 7, A. Drażyk 2, Masłowska 3, Polańska, Rodak 1, Nimsz 4, Kiel, Stokowiec 1. Trener: Jarosław Knopik

   

  Z tej samej kategorii