Zwycięstwo szczypiornistek Ruchu na koniec rozgrywek. "Niebieskie" czekają na baraże

KPR Ruch Chorzow - Sambor Tczew

W ostatnim meczu sezonu I ligi Ruch Chorzów pewnie pokonał Sośnicę Gliwice. "Niebieskie" zakończyły rozgrywki na drugim miejscu i o awans do Superligli będą walczyć w barażach.

Emocje były tylko w pierwszej połowie. Gliwiczanki od pierwszych minut grały bardzo twardo, w efekcie czego długo wynik oscylował wokół remisu. Po przerwie do głosu doszły jednak gospodynie, które na dzień dobry rzuciły sześć bramek z rzędu. Ostatecznie "Niebieskie" wygrały to spotkanie 31:23. Podopieczne Jarosława Knopika zakończyły rozgrywki na drugim miejscu - dwa punkty za Koroną Handball Kielce.

Ruch o powrót do Superligi będzie walczył w barażach. Rywal oraz termin nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej pierwszy mecz odbędzie się 24 maja w Chorzowie, a rywalem będzie ktoś z dwójki: KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna.

KPR Ruch Chorzów - Sośnica Gliwice 31:23 (13:12)

RUCH: Staś, Bednarek - Benducka 3, Jasinowska 2, M. Drażyk 2, Piotrkowska 2, Żakowska 7, A. Drażyk 2, Masłowska 1, Doktorczyk , Rodak 2, Nimsz 1, Płomińska 6, Stokowiec 2, Polańska 1. Trener: Jarosław Knopik.
    Kary: 8 minut (Jasinowska 4 min. Benducka, Lesik – po 2 min.).
    Karne: 8/8.

SOŚNICA: Zizulewska, Wróbel - Mrozek 3, Rejchel 1, Krasoń, Walus 2, Kowalczyk 2, Nawrocka, Krzymińska 1, Nowak, Korbel, Szczepanik 3, Abramowicz 5, Bassek 2, Golec 4. Trener: Maciej Haupa.
    Kary: 8 minut (Krzymińska 4 min. Bassek, Krasoń - po 2 min.).