Wszyscy zapomnieli o ostatniej kolejce. Pewna wygrana "Niebieskich"

KPR Ruch Chorzow - SPR Olkusz

W 8. kolejce I ligi kobiet KPR Ruch Chorzów wygrał z AZS-em UMCS Lublin 31:20.

"Niebieskie" w ostatniej kolejce niespodziewanie zremisowały z SMS ZPRP Płock 23:23 i w następnej serii gier nie chciały sobie pozwolić na kolejną wpadkę. Choć podopieczne Jarosława Knopika zaczęły spokojnie, to z każdą kolejną minutą dały do zrozumienia rywalkom, że te nie mają z nimi żadnych szans. W 18. minucie było 10:4, a do przerwy - 16:9.

Ruch w drugiej połowie grał trochę nerwowo. Chorzowianki potrafiły zdobyć kilka bramek z rzędu, by zaraz potem dać rywalkom się rozkręcić. Mimo wszystko te nie potrafiły tego wykorzystać. - Cały czas pracujemy nad koncentracją i konsekwencją. Czasami za bardzo chcemy, przekombinujemy i pojawiają się błędy. Obawiałem się tego meczu, ale zmieniliśmy ostatnio kilka rzeczy w organizacji gry i to poskutkowało - powiedział trener Knopik cytowany przez "Sportowe Fakty". Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:20.

W innym spotkaniu 8. kolejki SPR Sośnica Gliwice pokonała Sambor Tczew 35:25.

KPR Ruch Chorzów - MKS AZS UMCS Lublin 31:20 (16:9)

RUCH: Staś, Jaśkiewicz, Bednarek - Benducka 3, Jasinowska 3, Piotrkowska 1, Żakowska 3/3, Lesik 2/2, A. Drażyk 5, Masłowska 1, Rodak 1, Płomińska 8/1, Kiel, Stokowiec 4.

AZS: Gruszecka - Blaszka, Markowicz 2, Jarosz, Szyszkowska 4, Rossa 2, Kozak 2/2, Nazar, Stępniak, Wojdyło 2, Lasek 8.

SPR Sośnica Gliwice - Sambor Tczew 35:25 (19:11)