Porażka Ruchu na koniec rundy zasadniczej. Niebieskie mają kłopot

  Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów przegrały wyjazdowy mecz z Kobierzycami 16:23.

  KPR Ruch Chorzow - Korona Handball Kielce
   źródło: Pressfocus

  Gospodynie tego spotkania były zdecydowanymi faworytkami, jednak pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Ostatecznie piłkarki Ruchu przegrywały 11:13, ale ich gra mogła się podobać.

   

  Druga część meczu to pokaz nieskuteczności w wykonaniu przyjezdnych. W ciągu 30 minut zaledwie pięciokrotnie trafiały do bramki rywalek, przez co mogły zapomnieć o dobrym występie.

   

  Po 22 kolejkach zespół Ruchu Chorzów plasuje się na 11. miejscu w tabeli, oznaczającym baraże o utrzymanie w superlidze. Do rozegrania zostało 10 kolejek. Liga podzieliła się teraz na dwie szóstki - walczącą o medale i słabszą o uniknięcie baraży; pierwsza z runda już w środę.

   

  KPR Gminy Kobierzyce - Ruch Chorzów 23:16 (13:11)
  KOBIERZYCE: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 6, Skalska 5, Wojda, A. Mączka 1, Janczak, Wesołowska 2, Kaźmierska 1, Wiertelak 3, Charzyńska, Walczak, Dąbrowska 5, Michalak. Kary: 4 min. Trener Edyta MAJDZIŃSKA.
  RUCH: Kajumowa, Kuszka – M. Drażyk 4, Polańska, Masłowska, Lesik 1, Piotrkowska 2, Doktorczyk, Rodak 3, Kiel, Lipok 4, Stokowiec 2. Kary 10 min. Trener Jarosław KNOPIK.
  Czerwona kartka: Masłowska (44, z gradacji kar).

  Widzów: 450.

  Z tej samej kategorii