To nie tak miało wyglądać. Sensacyjna porażka szczypiornistek Ruchu

MKS AZS UMCS Lublin - Ruch Chorzow
     źródło: Pressfocus

Piłkarki ręczne chorzowskiego Ruchu przegrały w niedzielę bardzo ważne ligowe spotkanie. „Niebieskie” uległy w Kielcach innemu beniaminkowi, Koronie Handball, który w tym sezonie jeszcze nie punktował, przegrywając dziewięć poprzednich meczów.

Początek spotkania należał do miejscowych zawodniczek, które w ciągu pięciu minut wypracowały sobie trzybramkową przewagę (4:1). Dopiero wtedy chorzowianki otrząsnęły się z niemocy trafiając trzy razy z rzędu. Do 22 minuty wynik kręcił się wokół remisu (9:9 12:12, 15:15) lecz końcówka znów należała do kielczanek, które ponownie prowadziły trzema bramkami (19:16), a na przerwę udawały się z zapasem dwóch goli.

Początkowe fragmenty drugiej połowie znów zostały przespane przez słabo grające zwłaszcza w obronie chorzowianki, które w 37 minucie przegrywał już 21:26, a w 46 minucie 27:30. Dopiero po kilku udanych interwencjach Kajumowej „Niebieskie” zaczęły się bić, odwracając w zaledwie kilka minut losy spotkania (33:31). Potem zaczęły się szachy, jednak po dwuminutowej karze dla Karoliny Jasinowskiej, czerwonej kartce, zamienionej na niebieską, dla Katarzyny Masłowskiej, uszło zupełnie powietrze z zawodniczek z Chorzowa, które od 54 minuty nie rzuciły już bramki tracąc cztery z rzędu. Ruch miał jeszcze przy stanie 33:34 na 50 sekund dwie stuprocentowe okazje na wyrównanie, jednak strzały Natalii Stokowiec i dobitka Jasinowskiej padły łupem bramkarki Aleksandry Orowicz.

KORONA HANDBALL KIELCE – RUCH CHIORZÓW 35:33 (20:18)

KORONA: Orowicz, Hibner – Dos Santos 7, Zimnicka, Więckowska 10, Gliwińska 4, Czekała, Skowrońska 1, Syncerz 9, Chojnacka, Homonicka 1, Parandii 3. Kary 4 min. Trener Tomasz POPOWICZ.

RUCH: Kajumowa, Kuszka – Jasinowska 3, Drażyk 5, Polańska 1, Masłowska 1, Lesik 7, Piotrkowska 5, Rodak 7, Nimsz 1, Lipok, Stokowiec 3. Kary 14 min. Niebieska kartka – Masłowska (59.). Trener Jarosław KNOPIK.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom). Widzów 700.