Niemoc Ruchu Chorzów. "Niebieskie" przegrały z najsłabszym zespołem ligi

  KPR Ruch Chorzów niespodziewanie uległ UKS PCM Kościerzyna 24:31. Zawodniczki Jarosława Knopika były w tym spotkaniu bardzo bezradne.

  KPR Ruch Chorzow - Piotrcovia Piotrkow Trybunalski
   fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  - Albo wbijemy Kościerzynie gwóźdź do trumny, albo podamy tlen - tak dzisiejsze spotkanie zapowiadał trener Ruchu, Jarosław Knopik. Okazało się, że "Niebieskie" w starciu z czerwoną latarnią ligi spisały się bardzo słabo. Rywalki od początku sprawiały wrażenie drużyny bardziej zmotywowanej. Nie minął kwadrans, a gospodynie prowadziły już 7:1. Ruch co prawda na chwilę się przebudził i zbliżył się na jedną bramkę straty (10:11), ale w końcówce wyższy bieg wrzuciły podopieczne Dariusza Męczykowskiego. Na przerwę schodziły z pięciobramkową przewagą (17:12).

   

  W drugiej połowie kościerzynianki kontynuowały dobrą i skuteczną grę. Świetne zawody zaliczyły Agnieszka Białek, która rzuciła 7 bramek oraz Karolina Mokrzka (8 goli). W szeregach Ruchu liderką ofensywy była Magdalena Drażyk, autorka 10 z 24 goli dla swojego zespołu. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby 21-letniej rozgrywającej nie było dziś na boisku.

   

  UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 31:24 (17:12)

   

  UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska, Brzezińska-Recław - Mokrzka 8, Białek 7, Sus 4, Hartman 4, Fesdorf 3, Ziółkowska 3, Rogożeńska 2 oraz Krajewska, Wójcik, Gędłek.

  KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz - M.Drażyk 10, Lipok 6, Piotrkowska 4, Doktorczyk 2, Polańska 1, Jasinowska 1 oraz Masłowska, Lesik, Tyszczak, Stokowiec, Kuszka.

  Z tej samej kategorii