Niespodziewana porażka Ruchu

  Niebieskie przegrały w niedzielę jedno z najważniejszych spotkań w tym roku, a może nawet w tym sezonie.

  Metraco Zaglebie Lubin - KPR Ruch Chorzow
   źródło: Pressfocus

  Po słabym spotkaniu "Niebieskie" nie sprostały w niedzielę kieleckiemu beniaminkowi, który zepchnął chorzowianki na barażowe miejsce w tabeli. Rozczarowanie w Chorzowie ostatnimi porażkami Ruchu jest ogromne, bo zespół potrafi walczyć na niezłym poziomie z najmocniejszymi zespołami, a przegrywa ze słabeuszami nawet na własnym parkiecie. - Nie wiem, co się dzisiaj z nami stalo. Na gorąco nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć, ale winę ze porażkę biorę na siebie. Może mój plan na to spotkanie był zły, bo wszystko co sobie przed meczem założyłem w jego trakcie się rozmyło – bił się w piersi trener Jarosław Knopik.
  Już pierwsza połowa pokazała, że w miejscowej siódemce coś nie funkcjonuje. Kielczanki prowadziły przez większą jej część, Ruch dominował tylko w 1 min (1:0) i w 22 min (12:11), ale na przerwę schodził z nadziejami. Początek drugiej odsłony też był w miarę udany (17:16 w 33 min), ale od stanu 19:19 nadciągnęła burza, bo kolejne cztery gole padły łupem kielczanek. Moje dwa systemy gry w obronie padły. Akcje przestały się zazębiać. Indywidualnie jeszcze jakoś się prezentowaliśmy, ale zespołowo było już bardzo źle. Muszę co najmniej ze cztery razy obejrzeć to spotkanie, by wyciągnąć konstruktywne wnioski – chorzowski szkoleniowiec kręcił głową z niedowierzaniem.
  „Niebieskie” złapały kontakt z przeciwniczkami dochodząc je w 54 min na jedno trafienie (28:29), ale końcówka została fatalnie rozegrana. - Za dużo błędów. Niepotrzebnie też zmieniłyśmy po przerwie system gry w obronie na 6-0. Szkoda słów, bo teraz dopiero zaczną się dla nas schody – smutno skomentowała niedzielny występ kapitan Karolina Jasinowska – a trener Knopik dodał na koniec. - Nie jest łato i nie będzie już do końca sezonu. Przed nami teraz trudny mecz w Kobierzycach i 10 spotkań o życie w kolejnej fazie rozgrywek po podziale tabeli na pół.

   

  Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15)
  RUCH: Kajumowa, Kuszka – Jasinowska 4, Drażyk 6, Polańska, Masłowska 5, Lesik 4, Piotrkowska 6, Rodak 1, Nimsz, Kiel, Lipok 1, Stokowiec 3. Kary 12 min. Trener Jarosław KNOPIK.
  KORONA: Orowicz, Chojnacka – Dos Santos 3, Zimnicka , D. Więckowska 10, Gliwińska 2, M. Więckowska, Czekala, Skowrońska 3, Syncerz 6, Radzikowska 1, Mochocka, Homonicka 3, Parandii 1, Kędzior 6. Kary 8 min. Trener Tomasz POPOWICZ.
  Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Widzów 309.

   

  Z tej samej kategorii