Nieudana wyprawa szczypiornistek z Chorzowa do Koszalina

  Szóstą kolejkę rozgrywek PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne z Chorzowa zapamiętają na długo. Sromotna porażka w Koszalinie.

  KPR Ruch Chorzow - UKS PCM Koscierzyna
   fot. Marcin Bulanda  /  źródło: Pressfocus

  Szczypiornistki beniaminka nie były faworytkami meczu z akademiczkami z Koszalina. W pierwszej części meczu wydawało się, że mogą nawiązać równą walkę z gospodyniami. Zwłaszcza, że szybka gra chorzowianek zaskoczyła zawodniczki AZS-u Koszalin. Po wyrównanej połowie jednak gospodynie prowadziły różnicą trzech bramek.

  Po przerwie na parkiecie gospodynie meczu już spokojnie dominowały. Szybko uzyskały przewagę kilku trafień. Był jednak moment, kiedy szczypiornistki Ruchu Chorzów zaczęły odrabiać straty i w 38 minucie stan meczu doprowadziły do 20:17. Ale Niebieskie stać było tylko na tyle. Zawodniczki z Koszalina wzięły się w garść i zaczęły koncert gry. Kontrolowały to, co działo się na boisku i ostatecznie wygrały różnicą 9 bramek.

   

  Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów 32:23 (16:13)

   

  AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Protsenko, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka, Piwowarczyk

  Ruch: Kajumova, Kuszka - Jasinowska, Drażyk, Masłowska, Lesik, Piotrowska, Drażyk, Doktorczyk, Polańska, Rodak, Kiel, Lipok, Stokowiec

   

  Z tej samej kategorii