Nieudana wyprawa szczypiornistek z Chorzowa do Koszalina

Szóstą kolejkę rozgrywek PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne z Chorzowa zapamiętają na długo. Sromotna porażka w Koszalinie.

KPR Ruch Chorzow - UKS PCM Koscierzyna

Szczypiornistki beniaminka nie były faworytkami meczu z akademiczkami z Koszalina. W pierwszej części meczu wydawało się, że mogą nawiązać równą walkę z gospodyniami. Zwłaszcza, że szybka gra chorzowianek zaskoczyła zawodniczki AZS-u Koszalin. Po wyrównanej połowie jednak gospodynie prowadziły różnicą trzech bramek.

Po przerwie na parkiecie gospodynie meczu już spokojnie dominowały. Szybko uzyskały przewagę kilku trafień. Był jednak moment, kiedy szczypiornistki Ruchu Chorzów zaczęły odrabiać straty i w 38 minucie stan meczu doprowadziły do 20:17. Ale Niebieskie stać było tylko na tyle. Zawodniczki z Koszalina wzięły się w garść i zaczęły koncert gry. Kontrolowały to, co działo się na boisku i ostatecznie wygrały różnicą 9 bramek.

Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów 32:23 (16:13)

AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Protsenko, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka, Piwowarczyk

Ruch: Kajumova, Kuszka - Jasinowska, Drażyk, Masłowska, Lesik, Piotrowska, Drażyk, Doktorczyk, Polańska, Rodak, Kiel, Lipok, Stokowiec