Miała wrócić do Ruchu. Transfer zablokowano

  Marlena Lesik była bliska powrotu do Ruchu Chorzów. W Nowym Sączu zablokowano transfer.

  Marlena Lesik
   /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  Po ponadmiesięcznej przerwie spowodowanej występem reprezentacji w mistrzostwach świata, rozgrywki wznawia PGNiG Superliga kobiet, w której rozpoczyna się runda rewanżowa. W przypadku Ruchu Chorzów przerwa trwała krócej, ponieważ 22 grudnia „Niebieskie” odrabiały zaległości z Zagłębiem Lubin. Skończyło się porażką 27:33. W środę z Energą AZS-em Koszalin łatwiej nie będzie.

   

  Co prawda po kontuzji kolana wraca Joanna Rodak, ale chorzowianki mają braki w drugiej linii. Wciąż z urazem zmaga się Agnieszka Drażyk, a przede wszystkim Zuzanna Ważna. - Ból kręgosłupa jej ustał i wróciła do indywidualnych treningów, ale pamiętajmy, że z powodu rehabilitacji barku nie grała przez pół roku. Potrzeba jeszcze chwili, by dołączyła do zespołu - mówi Cezary Winkler, drugi trener Ruchu.

   

  Alternatywą miał być powrót Marleny Lesik. Z powodu zaległości finansowych była rozgrywająca Ruchu chciała rozwiązać kontrakt z Olimpią-Beskidem, ale kiedy sprawa trafiła do ZPRP, klub z Nowego Sącza wypłacił część kwoty i zablokował odejście kilku zawodniczek (wniosek złożyła nie tylko Lesik). Do transferu więc nie doszło; najbliższa możliwość będzie latem, kiedy Lesik skończy się kontrakt.

   

  Tymczasem sytuacja „Niebieskich” nie jest wesoła. Do tej pory chorzowianki wygrały tylko 2 z 11 meczów i zajmują przedostatnie, czyli barażowe miejsce. - W naszej sytuacji w drugiej linii Marlena byłaby sporym wzmocnieniem. Potoczyło się jednak inaczej i musimy sobie radzić bez niej - kończy Winkler.


  PGNiG Superliga kobiet

   

  Wtorek, 5 stycznia

  KOŚCIERZYNA, 18.00: UKS PCM - Pogoń Baltica Szczecin

  JELENIA GÓRA, 18.00: KPR - Metraco Zagłębie Lubin

   

  Środa, 6 stycznia

  CHORZÓW, 16.00: Ruch - Energa AZS Koszalin

  GDYNIA, 16.00: Vistal - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

  NOWY SĄCZ, 17.00: Olimpia-Beskid - Piotrcovia

  ELBLĄG, 20.00: Start - MKS Selgros Lublin

  Z tej samej kategorii