Najważniejsze są punkty. Bardzo ważny mecz szczypiornistek Ruchu

  Po dobrym, ale przegranym czterema bramkami (22:26) spotkaniu z Zagłębiem w Lubinie „Niebieskie” czeka teraz jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Chorzowianki, zajmujące aktualnie dziesiąte, ostatnie bezpieczne miejsce w ligowej tabeli, zmierzą się w niedzielę na własnym parkiecie z ustępującą im zaledwie o punkt i zajmującą barażowe miejsce Koroną Handball.

  Metraco Zaglebie Lubin - KPR Ruch Chorzow
   fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

  - Takie spotkania określa się mianem pojedynków za sześć punktów. Zdajemy sobie doskonale sprawę, jak ważny to dla nas mecz. Dlatego zaraz po Zagłębiu rozpoczęliśmy "misję Kielce” - przyznaje kołowa Ruchu Katarzyna Masłowska, która w listopadowym starciu obu beniaminków w Kielcach ujrzała pierwszą w tym sezonie u kobiet niebieską kartkę. Skutkowała ona bardzo surową karą, bo zawieszającą ją aż na pięć kolejnych spotkań w Superlidze i Pucharze Polski. W ubiegłorocznym meczu, po ciekawej i pełnej emocji rywalizacji, Ruch poległ (33:35), choć jeszcze na 4 minuty przed końcem prowadził dwoma bramkami. Dla Korony była to pierwsza wygrana w ekstraklasie.

   

  - Nie chcę już sięgać pamięcią do tamtego meczu, choć moim zdaniem kara była niesłuszna, bo nie faulowałam z premedytacją, a już na pewno kara była za surowa. Nie mnie jednak oceniać decyzję sędziów - tłumaczy Masłowska. - Teraz musimy się zrewanżować za tamtą porażkę. Jak będzie trzeba, to będziemy gryzły parkiet, żeby wygrać. Po prostu musimy wygrać. Już w Lubinie, w spotkaniu z wiceliderem, mogłyśmy zapunktować. Niedosyt był duży, bo gdyby nie błędy w końcówce, to sprawiłybyśmy niespodziankę.

   

  Chorzowianki zagrały jednak dobry mecz, który je podbudował przed niedzielną konfrontacją z kielczankami. - Dominika Więckowska i Honorata Syncerz to dwie „superrzutki z drugiej linii i na te zawodniczki musimy zwrócić szczególną uwagę. Więckowska ostatnio się rozstrzelała i potrafi w 15 minut rzucić nawet siedem bramek. Podobnie Syncerz, ale jak od początku nie pozwolimy im dobrze wejść w mecz, to będziemy w domu. Naturalnie gra naszego rywala nie opiera się tylko na tych dwóch zawodniczkach, dobra jest także bramka, szybkie są ich skrzydła, ale powtórka z Kielc się u nas nie powtórzy. Nie może! Liczymy na kibiców, choć zdajemy sobie sprawę, że może ich być mniej niż zwykle, bo piłkarze grają na Cichej również o tej samej porze. Zapewniam jednak, że nawet gdyby nam przyszło grać przy pustych trybunach, to i tak powalczymy o zwycięstwo. Komplet punktów musi zostać w Chorzowie, innej opcji nie ma.

  Z tej samej kategorii