Ruch Chorzów idzie za ciosem. Drugie zwycięstwo szczypiornistek

Ruch Chorzow - KPR Jelenia Gora

W drugiej kolejce I ligi kobiet szczypiornistki Ruchu Chorzów podejmowały we własnej hali Spartę Oborniki. Podopieczne Jarosława Knopika pewnie pokonały rywalki, a kwestia wygranej ani przez moment nie podlegała dyskusji.

Zawodniczki Ruchu od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowały sytuacje. PO kilkunastu minutach przewaga była tak duża, że trener Knopik mógł trochę "pomieszać" składem, wprowadzając rezerwowe Marlenę Lesik, Agnieszkę Piotrkowską i Karolinę Jasinowską. Do przerwy jego podopieczne prowadziły 19:12.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, a szczypiornistki Ruchu konsekwentnie zwiększały przewagę. W 45 min prowadziły już 31:18, na co wpływ miała dobra gra skrzydłowych Joanna Rodak oraz Oktawia Płomińska. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 39:29.

KPR Ruch Chorzów - Sparta Oborniki 39:29 (19:12)