Miły początek roku szczypiornistek Ruchu Chorzów

  Udanie zaczęły rok szczypiornistki Ruchu Chorzów, który w niedziele mierzyły się z Piotrcovią. "Niebieskie" wygrały we własnej hali 33:25 prezentując się bardzo efektownie. Wielkie zaangażowanie, wspieranie się, dobra gra w obronie i świetna dyspozycja bramkarki - to źródła bardzo cennego zwycięstwa.

  KPR Ruch Chorzow - Piotrcovia Piotrkow Trybunalski
   fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

  Znakomicie weszły w nowy rok piłkarki ręczne z Chorzowa. „Niebieskie” po bardzo dobrym i przede wszystkim mądrym, świetnie ułożonym taktycznie spotkaniu, odniosły bardzo cenne zwycięstwo za trzy „oczka” nad wyżej notowaną siódemką z Piotrkowa Trybunalskiego. - Każde zwycięstwo jedną bramką brałybyśmy przed meczem w ciemno. Tymczasem wygrałyśmy wysoko, mamy trzy punkty i jesteśmy przeszczęśliwe - tryskała radością Agnieszka Piotrkowska, która w newralgicznym momencie drugiej połowy, gdy jej koleżanki przez 5 minut - między 50 a 55 minutą - nie trafiły do siatki, a przyjezdne zniwelowały straty z ośmiu do czterech bramek (28:24), zdobyła trzy kolejne gole. - Przygotowywałyśmy się i mobilizowały do tego meczu przez cały tydzień, ale naprawdę nie spodziewałyśmy się tak dobrego wyniku. Czułam się bardzo dobrze, jednak to cały zespół zasłużył na wielkie brawa - mówiła z uśmiechem liderka Ruchu, Magdalena Drażyk.
  Zdobywczyni dziewięciu bramek, jak sama przyznała, rozegrała najlepsze spotkanie w karierze w Superlidze. - Wielkie zaangażowanie, wspieranie się, dobra gra w obronie i znakomita dyspozycja bramkarki - głównie odbijającej wiele piłek Karoliny Kuszki - to zadecydowało o naszym zwycięstwie. Dziś się cieszymy, jutro analizujemy mecz, a potem już myślimy o kolejnym występie, tym razem przeciwko Startowi Elbląg, w najbliższą sobotę u nas - taki był z kolei komentarz trenera Jarosława Knopika, który stwierdził, że pojedynek z Piotrcovią długo był dla niego wielką niewiadomą. Tymczasem szkoleniowiec Ruchu powody do niepokoju mógł mieć wczoraj tylko do 12 minuty, gdy jego podopieczne przegrywały 3:6. Potem gospodynie błyskawicznie odwróciły losy meczu, wychodząc na prowadzenie 9:8 w 20 minucie, którego nie oddały już do końcowej syreny. Po godzinie gry niespodzianka w Chorzowie stała się faktem. - Też się pytam, co się z nami stało? - zastanawiała się doświadczona Agata Wypych. - Przyjechałyśmy do Chorzowa po trzy punkty, a zostałyśmy brutalnie sprowadzone na ziemię. Nie grałyśmy kompletnie nic w obronie, nic w ataku. Jest mi i koleżankom bardzo wstyd, za to co dzisiaj pokazałyśmy.
  Zbigniew Cieńciała

   

  KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia 33:25 (17:12)

  RUCH: Kuszka, Kajumowa - Jasinowska 6, M. Drażyk 9, Polańska, Lesik 2, Piotrkowska 8, A. Drażyk 2, Doktorczyk 1, Nimsz, Lipok 3, Stokowiec 2. Kary 10 min. Trener Jarosław KNOPIK.
  PIOTRCOVIA: Opelt, Sarnecka - Matyja 2, Klonowska, Kopertowska 3, Marszałek 5, Wypych 2, Wasilewska, Cygan, Ivanović 2, V. Belmas 4, Despodovska 5, Wyrzykowska 2. Kary 6 min. Trener Rafał PRZYBYLSKI.

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~andRzejUżytkownik anonimowy
  ~andRzej :
  No photo~andRzejUżytkownik anonimowy
  bRawo Dziewczyny!
  7 sty 19:34 | ocena:100%
  Liczba głosów:1
  100%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii