Ambitne chorzowianki nie przeraziły się lidera. Nieznaczna porażka KPR Ruchu Chorzów

Szczypiornistki Ruchu Chorzów przegrały u siebie z Metraco Zagłębie Lubin. "Niebieskie" postawiły twarde warunki faworyzowanym lubiniankom, które wygrały zaledwie jednym punktem.

KPR Ruch Chorzow - UKS PCM Koscierzyna

Początek meczu ułożył się świetnie dla zawodniczek Ruchu. Już po kilku minutach prowadziły 6:2 i można było liczyć na niespodziankę. Zespół gości rzucił się do odrabiania strat, ale Niebieskie grały jak natchnione. Efekt? Do przerwy prowadziły z głównym kandydatem do mistrzostwa. Choć przewaga jednego punktu to prawie nic...

I to sprawdziło się po przerwie. Wystarczyło pięć minut, żeby lubinianki prowadziły 16:15. Wtedy zaczęła się pogoń chorzowianek, jednak nie udało się odrobić strat i mimo dwóch trafień w końcówce, ostatecznie Niebieskie musiały uznać wyższość Zagłębia.

KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 22:23 (14:13)

KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka – M.Drażyk, Stokowiec, Jasinowska, Rodak, Nimsz, Piotrkowska, Tyszczak, Lesik, Masłowska, Polańska, Bednarek, Lipok.