KPR Ruch Chorzów: Zwycięstwo nie bez problemów

KPR Ruch - SMS Plock

Szczypiornistki Ruchu Chorzów zgodnie z planem wygrały na wyjeździe z akademiczkami z Lublina. Gra "Niebieskich" nie porwała jednak na kolana.

Ruch rozpoczął ten mecz od prowadzenia 3:0. Później tylko powiększał przewagę, a różnica klas pomiędzy oboma zespołami była nadto widoczna. Do przerwy "Niebieskie" prowadziły 16:10.

Po przerwie KPR kontrolował mecz i na 12 minut przed końcem meczu miał nad MKS-em dziewięć bramek przewagi (29:20). Wtedy podopieczne Jarosława Knopika nagle straciły swoją skuteczność. Gospodynie mocno wtedy zbliżyły się do Ruchu, ale urwać punktów faworytowi do awansu do Superligi nie zdołały. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 31:28.

MKS AZS UMCS Lublin - KPR Ruch Chorzów 28:31 (10:16)

MKS AZS: Mańko, Tatara - Figiel 5, Blaszka 1, Raczyńska 3, Kozak 1 (1/1), Markowicz 3, Jarosz 7 (2/2), Szyszkowska 6, Wawrzonek 1, Horbowska-Zaranek 1.

RUCH: Staś, Bednarek - Benducka 2, Jasinowska 4, M. Drażyk 5, Piotrkowska 3, Żakowska 4 (3/3), Masłowska 3, Doktorczyk 1 (1/1), Rodak 4 (1/1), Płomińska 5 (1/1), Kiel.