Szybka rehabilitacja chorzowianek. Szczypiornistki Ruchu wygrały w Jeleniej Górze

  Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów okazały się lepsze od KPR Jelenia Góra, z którym wygrały 32:29. Była to zarazem pierwsza wyjazdowa wygrana podopiecznych trenera Jarosława Knopika w tym sezonie.

  KPR Ruch Chrzow - KPR Jelenia Gora
   źródło: Pressfocus

  Po pucharowej, sromotnej klęsce z Pogonią szczypiornistki Ruchu Chorzów miały tylko jeden cel - zrehabilitować się rozczarowanym kibicom. I nie zawiodły, choć mecz z KPR Jelenia Góra był bardzo wyrównany. 

   

  Początek meczu układał się znakomicie dla zawodniczek Ruchu. Podopieczne trenera Knopika szybko wyszły na prowadzenie, którego do końca już nie oddały. W pierwszej połowie świetnie spisywała się zwłaszcza Drażyk, która rzuciła pięć bramek.

   

  Nerwy pojawiły się dopiero na 10 min przed końcem, kiedy rywalki doskoczyły do chorzowianek na dwa punkty. Wtedy jednak dwa trafienia Stokowiec i Jasinowskiej dały znów oddech i ostatecznie wygraną.

   

  Dzięki zwycięstwu "Niebieskie" znów odskoczyły od strefy barażowej. Ich przewaga nad jedenastą Koroną Handball Kielce wynosi 4 pkt.

   

  KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 29:32 (11:15)

  KPR Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - Jasinowska 7, M. Drażyk 7, Masłowska 1, Lesik 2, Piotrkowska 5, A. Drażyk, Doktorczyk, Nimsz, Lipok 4, Stokowiec 6.

  Z tej samej kategorii