Ruch znów przegrał w Superlidze. Dziś lepsza Olimpia

KPR Ruch Chorzow - Olimpia Beskid Nowy Sacz

Piłkarki ręczne z Chorzowa przegrały kolejny mecz w fazie play-out. Dziś uległy ekipie z Nowego Sącza 20:22.

Ruch nie był faworytem tego spotkania, zarówno jeśli chodzi o pozycję w tabeli obu drużyn, jak i styl gry drużyny prowadzonej przez Krystynę Wasiuk. Chorzowianki musiały szybko zapomnieć o kompromitującej porażce z beniaminkiem z Kościerzyny. - Nie rzucamy ręcznika, nie wywieszamy białej flagi - zapewniała przed tym spotkaniem Wasiuk.

Przebieg dzisiejszego meczu od początku jednak toczył się pod dyktando gości. Po 16 minutach Olimpia prowadziła 10:4, a na przerwę schodziła przy stanie 14:9. W drugiej części spotkania Ruch wyszedł z zamiarem odrobienia strat i wydawało się, że podoła temu zadaniu, zwłaszcza że zdołał wyrównać stan gry - po rzucie karnym Płomińskiej na tablicy wyników widniał remis 17:17, a chwilę potem chorzowianki prowadziły jedną bramką. Na dwie minuty przed końcem meczu było 20:20.

Niestety korzystnego wyniku nie udało się utrzymać do końca meczu. Chorzowska armata znów się zacięła, a rywalki skutecznie kończyły kontry. Ruch musi przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie serie gier. Jeśli ekipa Krystyny Wasiuk celuje w utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, musi zacząć wygrywać. Najbliższa ku temu okazja - 7 maja przeciwko najsłabszej ekipie ligi, KPR Jelenia Góra.

KPR Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 20:22 (9:14)

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Ciesiółka, Krupa – Benducka, Drażyk M., Piotrkowska, Żakowska, Tracz, Drażyk A., Krzymińska, Masłowska, Rodak, Płomińska, Stokowiec, Ważna

Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Stelmakh, Leśniak, Figiel, Janik, Lesik, Szczurek, Olejarczyk, Stokłosa, Smatian, Nocuń, Wielocha, Golec