Nowy trener Ruchu: Interesuje nas awans do Superligi!

  KPR RUCH CHORZOW - EKS START ELBLAG
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Od ubiegłego tygodnia piłkarki ręczne chorzowskiego Ruchu mają nowego szkoleniowca. Został nim 32-letni Jarosław Knopik.

  Mieszkający na co dzień w Chojnicach szkoleniowiec związał się z „Niebieskimi” rocznym kontraktem. - Sprawy kontraktowe szybko się potoczyły - zdradza nam trener Knopik. - Klub złożył mi propozycję, błyskawicznie rozważyłem za i przeciw, no i dogadaliśmy się. Podpisałem roczną umowę z opcją jej przedłużenia.

   

  ZBIGNIEW CIEŃCIAŁA: Przedłużenie umowy nastąpi naturalnie w przypadku powrotu Ruchu po rocznej banicji do PGNiG Superligi?

  JAROSŁAW KNOPIK: No tak. Nie ma co ukrywać, że interesuje nas awans do superligi. Taki jest nasz cel i takie zadanie dostałem od nowego pracodawcy.

   

  W jaki sposób chorzowscy działacze dotarli do pana?

  JAROSŁAW KNOPIK: Prezesa Ruchu Klaudiusza Sevkovicia poznałem podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w beach handballu w Chorwacji, był wówczas kierownikiem reprezentacji Polski. Szybko zawiązała się między nami nić porozumienia. Teraz dowiedziałem się od prezesa Sevkovicia, że szukają trenera dla zespołu, który spadł z superligi. Nie ukrywam, że „dzięki” Klaudiuszowi od ponad roku kibicowałem „Niebieskim”, a teraz nie tylko będę ściskał kciuki za Ruchem, ale z wielką przyjemnością będę mógł prowadzić tak znany żeński zespół.

   

  Zna pan drużynę „Niebieskich”?

  JAROSŁAW KNOPIK: Jak już powiedziałem - od pewnego czasu na bieżąco śledziłem wyniki Ruchu, obserwowałem, co się dzieje w zespole. Kilka zawodniczek znam też z beach handballu, więc myślę, że z zaprzyjaźnieniem się i szybką moją aklimatyzacją w Ruchu nie będzie żadnych problemów.

   

  Jaką ma pan wizję zespołu? Jak bardzo zmienią się „Niebieskie” w nowym, pierwszoligowym sezonie?

  JAROSŁAW KNOPIK: W tym tygodniu pojawię się w Chorzowie, gdzie będę teraz mieszkał i spotkam się z klubowymi działaczami. Wtedy porozmawiamy o wizji zespołu, treningach, sparingach, transferach... Wstępnie mogę powiedzieć, że zajęcia rozpoczniemy 25 lipca.

   

  Jest pan jeszcze mało znanym szkoleniowcem. Mógłby pan nam powiedzieć coś o sobie?

  JAROSŁAW KNOPIK: Jestem dość młodym szkoleniowcem, w zawodzie pracuję od pięciu lat. Jestem absolwentem gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu o specjalności piłka ręczna. Mam też licencję Związku Piłki Ręcznej w Polsce na prowadzenie zespołów najwyższej klasie rozgrywkowej, którą w tym roku obroniłem. Sam grałem w drugiej i pierwszej lidze w klubach z Bydgoszczy, Ciechanowa, Grudziądza, a więc zawsze blisko rodzinnego domu w Chojnicach.

   

  Łączył pan w pewnym momencie funkcje i był grającym trenerem.

  JAROSŁAW KNOPIK: Tak było w AZS-ie Bydgoszcz. Z tym zespołem awansowaliśmy z drugiej do pierwszej ligi, potem niestety zaliczyliśmy spadek. Następnie byłem grającym trenerem w Grudziądzu. Jako zawodnik trzy razy byłem też na mistrzowskich imprezach w beach handballu, a teraz jestem przy męskiej kadrze beach handballu. Nie wiem jednak, czy dalej będę mógł godzić pracę „ na piasku” z pracą na parkiecie. Myślę, że teraz wyłącznie poświęcę się hali, czyli Ruchowi.

  Z tej samej kategorii